В МЗС оцінили інцидент з посадкою літака в Білорусі: це політична розправа

Євгеній Єнін прокоментував закриття повітряного простору над Білоруссю

В МЗС оцінили інцидент з посадкою літака в Білорусі: це політична розправа

Україна не отримувала жодної інформації щодо замінування літака Ryanair, який був примусово посаджений у Білорусі. Це свідчить про те, що даний крок білоруський режим здійснив саме заради розправи над опозицією.

Таку заяву зробив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" заступник голови МЗС Євгеній Єнін.

"З самого початку протестів у Білорусі уряд України солідаризувався з позицією міжнародних партнерів, насамперед ЄС. МЗС підготувало відповідний санкційний пакет, який передано до розгляду РНБО. Ми сподіваємося, що найближчим часом, можливо, цей пакет буде розглянуто і наслідком відповідних рішень стане саме указ президента. Ідеться насамперед про тих представників білоруського режиму, які брали участь у фальсифікаціях виборів або були залучені до репресій проти мирних громадян. І останнім кроком про закриття повітряного простору над Білоруссю, а також забороною транзиту через Україну літаків білоруських компаній (це поширюється абсолютно на всі літаки) – українська сторона вчергове показала, що вважає абсолютно ненормальною ту практику, яка була застосована білоруською владою з посиланням нібито на якесь повідомлення про замінування літака", - заявив Єнін.

Читайте також: Блокади Білорусі не існує: в МЗС спростували міф режиму Лукашенка

Популярні відео

Заступник міністра офіційно підтвердив, що жодних повідомлень про замінування літака ані Україна, ані інші країни-партнери не отримували.

"Відповідно, білоруський режим вчинив це саме з метою політичної розправи над одним із опозиціонерів", - наголосив він.

Читайте також: Про блокаду не йдеться: в МЗС пояснили жорсткі заходи проти Білорусі

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був примусово посаджений літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів та оголошений у міжнародний розшук.

24 травня очільники держав та урядів Євросоюзу вирішили заборонити авіакомпаніям із Білорусі використовувати повітряний простір ЄС як для прямих рейсів, так і транзитних. Кабмін України також вирішив припинити авіасполучення з Білоруссю.

Джерело Україна 24 Теги