У Росії пояснили резонансну заяву Путіна про Україну і НАТО

Переговори президентів США і Росії залишили "досить сумне враження", зазначив Леонід Гозман

У Росії пояснили резонансну заяву Путіна про Україну і НАТО

Заява президента Росії Володимира Путіна про те, що можливість членства України в НАТО "нема чого обговорювати", свідчить про те, що Кремль як і раніше не хоче бачити українську державу незалежною.

Про це під час спецефіру "Женевська зустріч" у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів російський політолог Леонід Гозман, коментуючи брифінг Путіна за підсумками переговорів з президентом США Джо Байденом.

"У мене досить сумне враження. Я боюся, вони ні про що не домовилися. Про це мені говорить те, що переговори, по-перше, тривали менше, ніж передбачалося. Друге, те, як говорив Путін, як він відповідав на запитання. Путін відповідав на запитання рівно так, як він відповідав до зустрічі з Байденом. Тобто у мене враження, що зустріч на нього ніякого враження не справила", - вважає Гозман.

Читайте також: Путін припустився цікавої обмовки щодо України - "слуга народу" про переговори в Женеві

Політолог припустив, що президенти "висловили один одному якісь вимоги й пішли думати".

"Але самі вимоги, які висловив Байден, могли бути почуті тільки при поєднанні двох факторів. Перший - якщо Захід дійсно єдиний. І другий - якщо Захід готовий йти на жертви, якщо він розуміє, що ситуація настільки небезпечна, що її не можна вирішити, не пожертвувавши чимось. Я думаю, якщо Захід не готовий це зробити, то так все й триватиме, на жаль", - заявив він.

Читайте також: У ТКГ сказали, як зустріч Байдена і Путіна вплине на переговори щодо Донбасу

Гозман додав, що позиція Путіна щодо України в НАТО "дуже тривожна".

"Путін абсолютно не готовий взаємодіяти з Україною як з незалежною країною. Він ставить умови. Але чому Україна повинна запитувати у Росії, вступати їй чи не вступати? На жаль, Путін не бачить Україну незалежною країною", - зазначив російський експерт.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін заявив, що на переговорах з президентом США Джо Байденом тема можливого членства України в НАТО обговорювалась побіжно, і додав, що "тут, мабуть, нема чого обговорювати".

Раніше старший науковий радник Atlantic Council Андерс Аслунд в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Джо Байден на переговорах вказав Володимиру Путіну на "червоні лінії".

Джерело Україна 24 Теги