Справу Медведчука можуть розвалити і затягнути на багато років - адвокат

За словами Ярослава Гришина, "буде юридична еквілібристика, процесуальна диверсія, саботаж"

Справу Медведчука можуть розвалити і затягнути на багато років - адвокат

Слідчі ДБР і СБУ проводять обшуки у соратників глави політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, якого підозрюють у держзраді. Адвокат Ярослав Гришин вважає, що справа Медведчука може розвалитися в судах через недостатній професіоналізм правоохоронців. Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Непрофесіоналізм наших правоохоронців і нездатність діяти за буквою закону для того, щоб доводити провину осіб, які скоїли корупційні або інші злочини. Що стосується Медведчука, особисто я як адвокат і правозахисник глибоко переконаний, що в його діях є склад злочину - і державна зрада, і легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом. І необхідно професійно доводити провину Медведчука, відправляти обвинувальні акти до суду, швидко розглядати ці справи. Дійсно, у нього буде право оскаржити в ЄСПЛ ці дії, але потрібно професійно працювати для того, щоб не давати підстав для майбутнього оскарження. Там дуже великий обсяг матеріалів, негласних слідчо-розшукових дій, всім цим доказам потрібно давати оцінку на судових засіданнях", - сказав юрист.

Гришин вважає, що майно всіх проросійських діячів необхідно конфіскувати.

"Зараз частково заарештовано його майно, передано частково в АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів - ред.), потрібно все майно передавати в АРМА, накладати арешт, відбивати фінансову основу цих проросійських сил для того, щоб вони надалі не могли скоювати свої злочини", - сказав Гришин.

Читайте також: У Зеленського розповіли про підготовку зустрічі з Путіним: справа Медведчука не вплине

Адвокат прогнозує можливість того, що справу Медведчука може бути розтягнуто на багато років, через що люди не віритимуть у невідворотність покарання.

"У суді, якщо адвокати будуть професійно та наполегливо на формальних процесуальних підставах працювати, вони можуть розвалювати по процедурних моментах всі ці докази, і це дуже сумно. Якщо справа Медведчука стане фейком, пшиком, розвалиться в недореформованих судах - ніякої надії немає. А щоб справа дійшла до реформованого Верховного суду - в наших реаліях може пройти 10 років. Буде юридична еквілібристика, процесуальна диверсія, саботаж, адвокати можуть змінюватися, і навіть в суді першої інстанції справу можна розтягнути на 7-8 років. Не буде вироку - люди не віритимуть у невідворотність покарання", - сказав Гришин.

Читайте також: Щодо Козака є нова інформація - Венедіктова про справу соратника Медведчука

Нагадаємо, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" заявив, що справа проти Віктора Медведчука - це тест незалежності судової та правоохоронної системи.

Джерело Україна 24 Теги