Програма-максимум Зеленського - зупинити "Північний потік-2" - Никифоров

У Зеленського відповіли на запитання телеканалу "Україна 24"

Програма-максимум Зеленського - зупинити "Північний потік-2" - Никифоров

Речник президента України Володимира Зеленського Сергій Никифоров у Німеччині відповів на запитання телеканалу "Україна 24" щодо "Північного потоку-2", переговорів щодо Донбасу, а також зустрічі президента з главою німецької партії Християнсько-демократичний союз Арміном Лашетом.

Як повідомляється під час спецмарафону "Київ-Берлін" на телеканалі "Україна 24", у Сергія Никифорова запитали, яка програма-максимум Зеленського щодо "Північного потоку-2"?

Відповідь: Володимир Зеленський постійно повторює, що буде намагатися зупинити будівництво "Північного потоку-2" до моменту, поки не піде газ і навіть після цього, тому я думаю, що це програма-максимум.

Читайте також: У Зеленського відповіли на питання "Україна 24" щодо "Північного потоку" і Донбасу

Питання: Україні можуть запропонувати альтернативи - наприклад, грошову компенсацію або участь у вибудовуванні водневої енергетики. Чи прийнятно це для нашої сторони?

Відповідь: Позиція Володимира Зеленського така, що "Північний потік-2" - це давно не економічне питання. Це питання безпеки. І саме тому, думаю, про економічні компенсації, які ви назвали, не йдеться. Повторю, що президент намагатиметься зупинити будівництво "Північного потоку-2". Якщо ж цього не вдасться зробити, то гарантії безпеки стосуватимуться повернення тим чи іншим чином тимчасово окупованих територій. Думаю, на це ми можемо проміняти.

Питання: Чи буде Зеленський пропонувати змінити нормандський формат, Мінські угоди?

Відповідь: Нічого нового не скажу: президент прагне трохи розширити, змінити мінський формат. Україна працює над розширенням Нормандського формату.

Питання: Як ви оцінюєте обстановку на переговорах?

Відповідь: Наприклад, вчорашня зустріч з Арміном Лашетом повинна була тривати 1,5 години, тривала майже 2 години. Чути було сміх скрізь двері, хтось когось веселив. Що стосується загальної атмосфери, принаймні вчора вона була дуже теплою, ми можемо робити висновок, що вона була продуктивною.

Читайте також: Журналіст про візит Зеленського до Німеччини: Меркель здаватиме справи

Питання: Чи відчув президент на зустрічі з Лашетом, що в разі його перемоги на виборах Німеччина надалі підтримуватиме Україну?

Відповідь: Наскільки я знаю, специфічно вони обговорювали те, що в коаліційних угодах, в залежності від конфігурації майбутнього німецького парламенту, повинен бути закладений пункт про те, що підтримка України має тривати.

Володимир Зеленський і Армін Лашет, фото - president.gov.ua

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в Німеччині має обговорити з канцлеркою Ангелою Меркель посилення ролі Німеччини в Нормандському форматі та в установленні миру на Донбасі, важливість зупинки будівництва газопроводу "Північний потік-2", питання деокупації Криму, енергетичну безпеку, реформування вугільної промисловості, підвищення енергоефективності, а також економічне співробітництво України та Німеччини.

Раніше дипломат Костянтин Єлісєєв розповів, яких заяв очікує за підсумками зустрічі Зеленського і Меркель. "Оптимально я очікую заяви Меркель про те, що вона готова приїхати до України для того, щоб взяти участь у святкуванні річниці незалежності та саміті Кримської платформи", - сказав він.