Росія по-своєму трактує формулу Штайнмаєра – Арестович про особливий статус Донбасу

Арестович пояснив, де у формулі "зрада"

Росія по-своєму трактує формулу Штайнмаєра – Арестович про особливий статус Донбасу

Формула Штайнмаєра, що регулює питання особливого статусу Донбасу, вже прописана в законодавстві України, проте її виконання зупинилося через вільне трактування Росією Мінських домовленостей.

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" розповів радник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович.

"Формула Штайнмаєра вперше була в законі про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО у вересні 2014 року. 10 пункт цього закону – це і є формула Штайнмаєра. Вона де-факто вже в українському законодавстві. Чому вона не була виконана? Тому що 4 підпункт цього 10 пункту росіяни не виконують. А там йдеться про виведення військ, роззброєння незаконних формувань, і уже потім проведення виборів. Росіяни вільно це трактують, і ця трактовка просунулася в інформаційний простір, багато хто плутає", - заявив радник української делегації в ТКГ.

Читайте також: Росія на Донбасі влаштовує "тренувальні" обстріли позицій ЗСУ - військовий експерт

За його словами, формула Штайнмаєра – "це не про дилему "вибори або кордон", вона передбачає виведення іноземних (російських) військ, а потім проведення виборів".

"Ця формула – про порядок імплементації особливого статусу ОРДЛО. Українське законодавство передбачає, що статус буде надано тимчасово, а потім після проведення виборів, які ОБСЄ визнає прозорими і такими, що відбулися, передання на постійній основі. Тобто "зрада" у формулі – в наданні особливого статусу на постійній основі. Але у нас і тут є технічна відповідь – для нас особливий статус Донбасу це: перше, закон про децентралізацію; друге, особлива економічна зона. Ми вважаємо, що таким чином буде виконано особливий статус. Але в Росії свій погляд на ці речі", - розповів Арестович.

Читайте також: "Стіну" на Донбасі може зруйнувати Росія – експерт про ідею Зеленського

Нагадаємо, що Німеччина закликала Україну імплементувати так звану "формулу Штайнмаєра" в своє законодавство.

"Ми закликаємо Росію і Україну повністю виконати висновки саміту, узгоджені в Парижі в грудні 2019 року, з метою досягнення помітних поліпшень для людей на сході України. Насамперед ми закликаємо Росію бути більш конструктивною, ніж раніше, у вирішенні конфлікту. Це стосується вкрай необхідного відкриття переходів через лінію розмежування, яка місяцями блокується сепаратистами, досягнення прогресу в розмінуванні та відведенні важкого озброєння. Україна також повинна виконати свої зобов'язання, такі як імплементація так званої "формули Штайнмаєра" в українське законодавство", - йдеться в заяві представника МЗС ФРН, якого цитує "Інтерфакс-Україна".

"Формула Штайнмаєра" — варіант виконання одного з пунктів мінських домовленостей — визначення статусу Донбасу. Її запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у кінці 2015 року, коли він обіймав пост міністра закордонних справ ФРН.

Відповідно до цієї формули, Донбас на момент проведення там місцевих виборів повинен тимчасово отримати особливий статус. Отримати його на постійній основі він зміг би лише після того, як результати цих виборів визнала б ОБСЄ, під контролем якої має пройти голосування.

Джерело Україна 24 Теги