Співпали інтереси трьох сил - Портников про скандал з плівками Деркача

На думку журналіста, скандал суперечить інтересам України як держави

Співпали інтереси трьох сил - Портников про скандал з плівками Деркача
Віталій Портников

Відомий український журналіст Віталій Портников в ефірі каналу "Україна 24" розповів, хто зацікавлений у скандалі з плівками нардепа Андрія Деркача, які начебто свідчать про вплив віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.

За його словами, "історія, свідками якої ми всі стали останні тижні, якраз знаходиться на співпадінні інтересів". Портников зазначив, що зацікавлені особи можуть бути в Росії, США і чинній українській владі.

Журналіст нагадав, що народний депутат Андрій Деркач "завжди проявляв щиру симпатію до можливих інтеграційних векторів України на схід, а не на захід".

"Починаючи з диплому в Академії Федеральної служби безпеки Російської Федерації, закінчуючи його плідною діяльністю серед людей, які опікувалися Російською православною церквою в Україні, різними фондами, пов’язаними з цією церквою та її інформаційним та релігійним впливом, створенням у Верховній Раді України депутатських груп "За Росію, Україну, Білорусь", - зазначив Портников.

За його словами, існує співпадіння інтересів з точки зору влади України.

"Це співпадіння і в цій боротьбі, яку зараз веде офіс президента України з попереднім президентом України Петром Порошенком, очевидно, маючи на увазі, що така боротьба має замінити собою економічні успіхи українського уряду і проблеми вирішення соціальної ситуації в країні, які є досить складними для нинішнього українського керівництва. І, звичайно, можна таким чином продемонструвати певну лояльність не стільки до Сполучених Штатів як до держави, як до президента Дональда Трампа, не як до президента, а як до кандидата в президенти", - заявив журналіст.

Як зазначив публіцист, комусь в українській владі може здаватися, що така лояльність допоможе розвитку українсько-американських взаємин.

"І третє, хто може вважати, що такі заходи є доречними з точки зору якихось миттєвих інтересів, - це ті майбутні чи вже чинні працівники передвиборчої кампанії претендента Дональда Трампа, які зацікавлені в компрометації його головного конкурента, колишнього віцепрезидента Сполучених Штатів пана Джозефа Байдена", - додав він.

На думку Портникова, те, що відбувається, "суперечить і інтересам України як держави, і інтересам української влади як стабільної влади, і інтересам Сполучених Штатів як держави, і інтересам американської влади як стабільної влади".

"Воно суперечить навіть інтересам пана Деркача, бо без стабільного регіону не буде стабільності в Росії – країні, до якої пан Деркач може ставитися з очевидною симпатією", - додав він.

Нагадаємо, 19 травня 2020 року нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.

Джерело Україна 24 Теги