Фактично діяльність Кабміну заблоковано – Новак про свіже рішення Ради

Виходить, що уряд тепер працюватиме проти Верховної Ради

Фактично діяльність Кабміну заблоковано – Новак про свіже рішення Ради

Голова Комітету економістів України Андрій Новак в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував провалення у Верховній Раді голосування за програму Кабміну Дениса Шмигаля, за яку проголосували лише 207 нардепів при необхідних 226.

«Провал голосування програми уряду в Раді цілком логічний. Якщо спочатку було 9 сторінок, то зараз 85, але мало що змінилося – фактично зараз уряд подав 9 рефератів разом. Суть і зміст програми не міняється, програма беззмістовна, без цифр, без задач і термінів виконання цих задач, без будь-яких цілей. Якщо використовувати слова довгострокові і короткострокові задачі, а після них немає ніяких цифр, то від цього задача не стає задачею. Мати задачі – це цифри, параметри», - наголосив експерт.

За його словами, саме тому Рада і не ухвалила цей беззмістовний документ, тому що це знущання над самою Радою. Навіть з фракції «Слуга народу» проголосували 170 з лишнім нардепів.

«Тепер якщо не ухвалена програма уряду, на основі чого уряд буде здійснювати свою діяльність? Тепер на політичному рівні уряд має реалізовувати те, що не приймає вищий законодавчий орган країни, не прийняв уже двічі. Виходить так, що уряд буде працювати проти Верховної Ради. Тепер будь-які наступні ініціативи уряду без підтримки Ради, будь-які законопроекти від уряду не будуть ухвалюватися. Тобто фактично діяльність уряду буде заблокована, а це на політичному рівні означає ніщо інше, як потреба відставки діючого уряду і формування уряду, який би мав підтримку Ради», - зазначив Новак.  

Читайте також: "У відставку": нардеп розкритикував програму Кабміну

Нагадаємо, 4 червня Верховна Рада розглянула програму дій Кабінету міністрів, відправивши її на доопрацювання. 15 червня оновлена ​​програма надійшла на розгляд комітетів Верховної Ради.

Раніше економіст Віктор Скаршевський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чим запам'ятається Кабінет міністрів, який очолює Денис Шмигаль.

Джерело Україна 24 Теги