Україна і дефолт: Рада ухвалила закон, на якому наполягав МВФ

Рада ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань функціонування банківської системи

Україна і дефолт: Рада ухвалила закон, на якому наполягав МВФ

Верховна Рада ухвалила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" (№2571-д) і скоротила терміни підготовки його до другого читання.

За це проголосували 267 народних депутатів на позачерговій сесії Верховної Ради 30 березня.

Закон унеможливить скасування рішення НБУ про націоналізацію або ліквідацію банків та повернення несправедливої компенсації з держбюджету їхнім попереднім власникам.

Законом №3260 пропонується удосконалити регулювання діяльності банків, зокрема шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу у цій сфері.

Раніше голова Комітету економістів Андрій Новак заявив, що якщо Україна оголосить дефолт, вона "зникне" з карти світу на п'ять-шість років і втратить довіру партнерів.

Нагадаємо, закріплення законодавчо неможливості повернення до колишніх власників націоналізованих банків було однією з умов МВФ щодо можливості надання грошового кредиту Україні. Відмова від кредиту, на думку багатьох експертів, означає дефолт для України.

 

Теги