Рада ухвалила гучний закон: політолог пояснив, чим він допоможе Україні

Політичний експерт розповів, чому було важливо ухвалити закон про гральний бізнес

Рада ухвалила гучний закон: політолог пояснив, чим він допоможе Україні

Верховна Рада прийняла закон "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор". За його ухвалення проголосували 248 народних депутатів. Ухвалення важливого закону прокоментував політтехнолог Петро Охотін в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Законопроєкт про гральний бізнес вирішує основну задачу, яка зараз стоїть, — як наповнити бюджет грошима легальним способом. Наповнити саме бюджет як якийсь загальний кошторис для українців, а не окремі схеми та потоки. Тому що ми бачимо, що за фактом гральний бізнес існує. Зазвичай легальні або нелегальні гральні бізнеси присутні в інтернеті. Хтось на цьому заробляє в обхід держави, і це погано", — сказав він.

Читайте також: Виконання бажання Путіна - в "Слузі народу" пояснили заборону грального бізнесу

Експерт вважає, що легалізувати гральний бізнес в Україні необхідно.

"Яка була критика цього закону? Що люди виноситимуть все з дому і стануть ще біднішими. Але людина сама приймає рішення, грати чи ні — так само, як курити сигарети чи ні, вживати алкоголь чи ні. Якщо ми подивимося на країни Європи, то побачимо, що зазвичай у них високий акциз на сигарети та алкоголь, і гральний бізнес — це те, що також повинно оподатковуватися. Якщо у людини є такі схильності, то нехай вона платить", — сказав він.

Також Охотін відзначив інші важливі проєкти, які повинна розглянути Рада.

"З проблемних питань, які ще потрібно обговорити, — це закон про місцеві вибори, який завис, і це дуже важливо, тому що багато кандидатів ще не розуміють, якими будуть правила", — сказав він.

Раніше політичний експерт розповів, чому ухвалення закону про гральний бізнес затягується через численні правки.

 
Джерело Україна 24 Теги