Закон про обіг зброї: у "Слузі народу" пояснили, чому він необхідний

Депутатка Ірина Верещук розповіла про ситуацію зі зброєю в Україні

Закон про обіг зброї: у "Слузі народу" пояснили, чому він необхідний

В Україні склалася тривожна ситуація з обігом зброї. Про це заявила нардепка з фракції "Слуга народу" Ірина Верещук в ефірі телеканалу "Україна 24".

"На сьогодні треба приймати закон (про обіг зброї – ред.). Він має формалізувати визначення і який вільний обіг, чи є цей вільний обіг, чи ми говоримо про короткі стволи, чи про всі решта види зброї. Тому що ми маємо на сьогодні ситуацію, яка тривожна.

Я підняла статистичні дані: за весь 2019 рік, за даними ГПУ, 6204 порушення закону були кваліфіковані як незаконний обіг зброї. І кажуть, що це ще низький показник, що насправді незаконного обігу зброї значно більше", — сказала вона. 

Читайте також: Колишній СБУшник назвав спільну обставину у подіях в Полтаві та Луцьку

За словами Верещук, кількість зброї в країні стрімко зростає, тому треба регулювати це законодавчо.

"Що робить правоохоронна система? Є так звані місячники добровільної здачі зброї. Як це працює? Я теж подивилася. За даними МВС, у 2018 році українці добровільно здали владі 5 тисяч одиниць зброї. А вже за 11 місяців 2019 року – 16 тисяч одиниць. Тобто процес триває, динаміка позитивна. Але кількість необлікованої зброї набагато перевищує оці 16 тисяч. Отже, питання потрібно вирішувати системно", — сказала вона.

Раніше експерт назвав серйозну проблему з легалізацією зброї в Україні.

Джерело Україна 24 Теги