"Це виняток з правил": екс-голова СБУ про участь Зеленського у розв’язці в Луцьку

Антитерористичний центр під час війни повинен працювати 24 години на добу

"Це виняток з правил": екс-голова СБУ про участь Зеленського у розв’язці в Луцьку

Екс-голова СБУ Ігор Смешко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чи мав президент Володимир Зеленський вести прямі переговори та виконувати умови терориста Максима Кривоша, який 21 липня захопив автобус із людьми у Луцьку.

«Втручання президента було вимушеним, це виняток з правил. І вимушений чому? Тому що вся правоохоронна система в тих обставинах зробила свою роботу, але вся система… боротьба з тероризмом, вибачте, це стаття СБУ – профільна її стаття. При чому тут були елементи політичного тероризму», - зазначив екс-силовик.

Читайте також: Кривош обдурив: що розповів у суді ймовірний спільник "луцького терориста"

За його словами, повинна бути система: це і поліція, і СБУ, і розвідувальні органи, радіорозвідка, радіоконтррозвідка – все зав’язане в один кулак.

«І антитерористичний центр під час війни повинен працювати 24 години на добу. А далі протокол. Тому президент спрацював в умовах непрацюючої системи. І те, що він зробив – хвала йому, що він зробив. Він рятував життя людей, але після цього президенту треба замислитися. У нього є апарат РНБО, який відповідає за координацію і контроль роботи всіх органів. Він повинен розібратися, а де ж у нас працююча система, яка повинна без президента автоматично реагувати в таких ситуаціях. Виявилось, що тільки поліція працює на цьому напрямку», - заявив Смешко.

Читайте також: Забороняв дружині працювати та лікував тварин: що відомо про луцького терориста

Як відомо, в Луцьку 21 липня зловмисник зі зброєю в руках захопив автобус із пасажирами. Він утримував заручників понад 10 годин, після чого був затриманий поліцією.

Обвинувачений у тероризмі Максим Кривош на засіданні суду заявив, що подібні інциденти із захопленням заручників в Україні повторюватимуться.

Джерело Україна 24 Теги