Унікальна ситуація: ексміністр про перемовини з Іраном щодо збитого літака

Щодо компенсацій – це вирішуватиметься на рівні політичного керівництва України та Ірану

Унікальна ситуація: ексміністр про перемовини з Іраном щодо збитого літака

Ексміністр МЗС Павло Клімкін в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував перемовини щодо компенсації за збитий в Ірані український літак.

«Триває розшифровка чорних скриньок, обробка цих результатів ще має бути зроблена. Посекундно потрібно розібратися, що і як відбулося. І тільки потім давати юридичну кваліфікацію. Це критично для того, щоб Іран визнав, що він скоїв, і зрештою дав чіткі зобов’язання (і це важливо у міжнародному праві) це не повторювати. Це важливо для сум компенсацій, і це важливо морально», - заявив колишній міністр.

Читайте також: "Іран водить Україну за ніс": політолог про ситуацію із загибеллю літака МАУ

За його словами, українська дипломатія в цьому питанні достойно попрацювала.

«Щодо компенсацій – це вирішуватиметься на рівні політичного керівництва України і Ірану. Нам важливо, щоб у нас була чиста юридична позиція. Якщо Іран зволікатиме або намагатиметься уникнути належних компенсацій, то я не виключаю, що Україні потрібно буде іти до міжнародного суду», - зазначив ексголова МЗС.

На питання ведучого, чи не є унікальністю те, що наразі Україна відстоює інтереси, зокрема і громадян Ірану, які загинули на борту літака, Клімкін відповів ствердно.

«Це є унікальністю. Це і в політичному, і в правовому сенсі дуже важливо. І це говорить на нашу користь, оскільки ми здатні відстоювати інтереси всіх родичів, всіх близьких, бо це був наш літак -і ми розуміємо відповідальність за всіх. Ми дуже тісно співпрацюємо з канадійцями – і вони це дуже добре оцінюють. Тому для України це дуже правильна історія і емоційно, і морально. Вона додасть нам щонайменше емоційної поваги», - наголосив Клімкін.

Читайте також: Східна хитрість - юрист пояснив, чому Іран не хоче платити за збитий літак

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги