Чи може Лукашенко видати "вагнерівців" Україні - експерт дав відповідь

Білорусь може показати союзникам на Заході, що готова діяти у рамках міжнародних домовленостей

Чи може Лукашенко видати "вагнерівців" Україні - експерт дав відповідь

Військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чи екстрадує Олександр Лукашенко до України затриманих у Білорусі «вагнерівців», якщо у них виявлять українське громадянство.

«Можливість того, що там могли бути особи, які воювали на Донбасі – цілком імовірно. Адже вже є непрямі підтвердження тому. Щодо екстрадиції, є певні правила ведення міжнародних відносин. І Україна зобов’язана надати запит на екстрадицію у разі підтвердження таких фактів. Це просто світовий досвід і світова процедура», - заявив експерт.

Читайте також: "Ихтамнет", тільки в Білорусі – військовий експерт про затримання "вагнерівців"

Популярні відео

За його словами, Україна має переслідувати військових злочинців і вимагати їхнього покарання за українськими законами.

«У цей непростий час я не здивуюся, якщо Білорусь прийме рішення щодо такої екстрадиції. Адже треба розуміти тут не лише виключно дипломатичні аспекти, а тут ще більш широкий політичний аспект. Адже цим самим білоруська влада може показати своїм потенційним союзникам на Заході, що вона готова і буде діяти у рамках міжнародних домовленостей і міжнародних процедур, тобто готова до діалогу», - наголосив Грабський.

Читайте також: Затримання "вагнерівців" у Білорусі: ексголова СБУ назвав плюс для України

Нагадаємо, що влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК "Вагнер". Повідомлялося, що близько 200 найманців нібито прибули в країну, щоб дестабілізувати ситуацію під час виборів президента.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зібрав термінову нараду Ради безпеки і вимагав пояснень від Росії.

Російська сторона свою причетність до скандалу заперечує.

Джерело Україна 24 Теги