Це сигнал з боку Росії - ексміністр про заяву Козака по Донбасу

Ексміністр закордонних справ розповів, про що говорить вихід з переговорів заступника голови адміністрації Путіна

Це сигнал з боку Росії - ексміністр про заяву Козака по Донбасу

Заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак написав листа, в якому заявив про вихід з переговорів по Донбасу на рівні радників лідерів "нормандської четвірки". Що це означає для переговорного процесу, розповів в ефірі "Україна 24" ексміністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Найперше Грищенко оцінив крок Леоніда Кравчука, який очолив Тристоронню контактну групу по Донбасу замість Леоніда Кучми, який залишив цю посаду.

"Завжди можна стверджувати, що від зміни керівника на таких посадах нічого не зміниться. Але насправді можливість по-іншому подивитися на ті чи інші проблеми дає певні шанси. Сказати, що це однозначно приведе до якогось прогресу, було б оптимістично. Але разом з тим ми просто не маємо права не продовжувати ці переговори. Якщо навіть прогрес буде дуже обмежений і стосуватиметься виключно гуманітарних питань — це вже буде позитив.

Якщо вдасться чітко контролювати режим припинення вогню, думаю, ми зможемо зняти головний біль українців. І далі вже думати на різних рівнях. Звичайно, це не майданчик, де вирішуватимуться найпринциповіші моменти, для цього потрібна організація політичного діалогу на найвищому рівні", - сказав він.

Читайте також На чолі буде Зеленський — відомий журналіст про переговори по Донбасу

За словами Грищенка, вихід Козака говорить про те, що Росія незадоволена ходом переговорів.

"Мене хвилює питання, що нібито Козак, який був основним контрагентом нашого Єрмака, вирішив вийти з цього формату. Тут все настільки прямолінійно, що які там тонкощі. Це очевидний сигнал, що в цьому форматі Росія не отримала бажаного, що вона незадоволена формою і суттю такого роду переговорів. Вони жорстко ведуть будь-які переговори та не завжди виконують те, що обіцяють, але завжди вимагають, щоб інша сторона виконувала те, на що вона погодилася.

І тут не треба дивитися на те, як поводиться Росія, потрібно думати, яким чином буде сприйматися те, що ти обіцяєш і здатність виконати обіцянки, це потрібно для власного авторитету, щоб нас поважали інші країни, які нам можуть допомогти", — сказав він.

Раніше перший президент України Леонід Кравчук погодився очолити українську делегацію в Тристоронній контактній групі по Донбасу

Джерело Україна 24 Теги