Кравчук назвав два свої перші кроки на перемовинах щодо Донбасу

Перший президент вважає, що його ініціативи знімуть питання про особливий статус Донбасу

Кравчук назвав два свої перші кроки на перемовинах щодо Донбасу

Перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав свої першочергові кроки у складі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Він має намір підняти на переговорах два питання - створення фонду для відновлення Донбасу, а також вільної економічної зони.

"Перший крок - наступальний. Почнемо з Будапештського меморандуму. Україна тоді склала ядерну зброю, 175 ракет. На кожній ракеті стояло по п'ять боєголовок, загалом - більше 1000. Кожна шахта коштувала мільярд доларів, тих доларів, зараз це близько 300 млрд. І цей крок України мав дуже велике значення для зменшення ядерних арсеналів і витрат на ядерні арсенали тих ядерних держав, які сьогодні існують", - сказав перший президент.

За словами Кравчука, Україна, виходячи з цього, має право порушити питання про створення спеціального фонду для відновлення зруйнованого Донбасу.

"Якщо ми це обговоримо й подамо в широкому плані, дипломатичними зусиллями всіх разом, і Росія підтримає... Я хочу фонд реанімації Донбасу, люди почнуть відразу за щось конкретне братися", - сказав він.

Читайте також: На чолі буде Зеленський — відомий журналіст про перемовини щодо Донбасу

Як зазначив Кравчук, друга ініціатива стосується створення вільної економічної зони на Донбасі.

"Коли я був президентом, ми створили вільну економічну зону, куди увійшли Донецька, Луганська, Дніпропетровська області. Потім про це забули. Я думаю, зараз це також треба зробити - не тільки на контрольованих територіях, а у всіх областях. І коли люди займуться конкретними справами, туди підуть інвестиції. І не треба буде говорити про якийсь особливий статус Донбасу", - сказав перший президент.

Нагадаємо, перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" також прокоментував вихід другого президента Леоніда Кучми зі складу ТКГ щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги