Готовий говорити з представниками ОРДЛО - Кравчук назвав головну умову миру на Донбасі

Перший президент налаштований шукати шляхи вирішення проблеми Донбасу

Готовий говорити з представниками ОРДЛО - Кравчук назвав головну умову миру на Донбасі

Перший президент України Леонід Кравчук заради миру на Донбасі готовий вести діалог з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). За словами Кравчука, не можна домогтися миру, ні з ким не розмовляючи.

Про це він розповів в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Є люди, які можуть бути учасниками переговорів. Скажімо, Офіс президента підписує указ про призначення на посаду в Мінську групу Фокіна. Він і запрошує, і може говорити про те, чого вони (сепаратисти - ред.) насправді хочуть", - сказав Кравчук.

Читайте також: Кравчук назвав два свої перші кроки на перемовинах щодо Донбасу

Він нагадав, що вже виступав зі зверненням до представників ОРДЛО:

"Коли починалися ці події, я на одному з телеканалів звернувся до ватажків Луганської та Донецької областей з проханням: будь ласка, підготуйте письмово пропозиції, що ви хочете мати на території цих районів - чи це особливий статус, автономія, ознаки державності... напишіть, на які кроки ви могли б піти заради компромісу. Жодної відповіді я не отримав. Якщо їх запросять до Києва - вони не приїдуть, а ми й не запрошували".

Як зазначив перший президент, якщо шукати шляхи розв'язання проблеми - треба "вести розмову, домовлятися, крок за кроком".

"Якщо ми хочемо чогось досягти, хочемо миру на Донбасі - як можна домогтися миру, ні з ким не розмовляючи?! Прийдуть сили ООН, ОБСЄ, поставлять своїх військових, одягнуть білі каски і все? Не буде такого", - підкреслив він.

"Я говорю не про прямі перемовини з ватажками, щоб було ясніше… Є там люди, які не зав’язані, скажімо, чисто на політичних питаннях, можливо, є вчені, можливо, є інші – і з тієї, і з нашої сторони почати говорити на цьому рівні. Щоб це відразу не виглядало, як державний рівень. І коли вони напишуть якусь дорожню карту, і цю карту погодять з Києвом і з тими регіонами, звідки вони прийшли, тоді можна ставити питання про більш високий рівень зустрічей для прийняття остаточного рішення. Зараз йде питання про з’ясування точних позицій і кроків", - додав він.

При цьому Кравчук уточнив, що готовий говорити з ким завгодно, але ніколи не підпише документи, які шкодять Україні.

"Ультра-патріоти, які мене критикують за те, що я з кимось говорю, вже підписали Мінські домовленості, де до нинішнього часу ми не можемо зайняти точні і ясні позиції", - заявив він.

Читайте також: Кравчук: "Путін назвав мене найбільшим націоналістом"

Нагадаємо, перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" також прокоментував вихід другого президента Леоніда Кучми зі складу ТКГ щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги