Кравчук запропонував спосіб відновити Донбас: з'явились подробиці

Вільна економічна зона на Донбасі допоможе залучити кошти в регіон, вважає Сергій Гармаш

Кравчук запропонував спосіб відновити Донбас: з'явились подробиці

Вільна економічна зона на Донбасі може з'явитися на підконтрольній Україні території, а після звільнення окремих районів Донецької та Луганської областей поширитися на весь регіон.

Про це розповів представник Донецької області в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш, коментуючи відповідну ідею нового голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука.

"Йдеться про контрольовану територію. Ця територія постраждала від війни. Ось у чому її відмінність від Львівської або Київської областей. Туди не хоче вкладати гроші бізнес, тому що це ризикована територія. Для того, щоб бізнес з усієї України хотів туди вкластися, і планується створити ВЕЗ. Це не для місцевих, а для всіх українців і зарубіжних інвесторів, які захочуть ризикнути і вкластися на пільгових умовах у цей регіон. Я вважаю, це хороший механізм залучення грошей у прифронтову територію, якщо у держави грошей немає", - розповів Гармаш.

Читайте також: Кравчук назвав два свої перші кроки на перемовинах щодо Донбасу

За його словами, після звільнення ОРДЛО "цей механізм може бути інкорпорований на визволену територію".

"І це теж добре. Тому що, коли ми звільнимо, у нас виникне питання забезпечення роботою людей. Навіть не всі переселенці захочуть повертатися. Тому потрібно створювати стимули, щоб підприємці з усієї України їхали туди, і на пільгових умовах розвивали свій бізнес, таким чином відроджували регіон після його звільнення", - зазначив учасник ТКГ.

Читайте також: Експерт пояснив несподівану пропозицію Кравчука щодо Донбасу

Раніше новий очільник делегації України в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук заявив, що Донецькій та Луганській областям потрібно надати статус вільних економічних зон.

Перший президент України Леонід Кравчук також заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що заради миру на Донбасі готовий вести діалог з представниками ОРДЛО.

Джерело Україна 24 Теги