"Гроші друкували й будуть": нардепи посперечалися про ініціативу Зеленського

Нардеп з "Голосу" прогнозує підвищення цін на продукти, нардеп зі "Слуги народу" не згодна

"Гроші друкували й будуть": нардепи посперечалися про ініціативу Зеленського

Депутат Верховної Ради від фракції "Голос" Ярослав Железняк вважає, що друк грошей для підвищення мінімального рівня зарплати спровокує інфляцію, але з ним не згодна депутатка від фракції "Слуга народу" Мар'яна Безугла.

Таким чином вони в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментували інформацію про те, що президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати до 5 000 грн з 1 вересня.

"Міністерство фінансів разом з новим керівництвом Нацбанку надрукували гривню, зробили інфляцію, і тепер, звичайно, в кількості ці гроші виростуть. Через інфляцію кожен продукт, який йде в магазини, подорожчає приблизно на 5-7%. Подорожчають хліб, бензин, молоко", - сказав Железняк.

Читайте також: На всіх грошей не вистачить — ексміністр про підвищення зарплат медикам

Присутній у студії нардеп від "Європейської солідарності" Ростислав Павленко уточнив, що перш за все подорожчають транспорт і бензин, і питання в тому, де взяти гроші.

"Це гарна фраза, за якою ми не бачимо ані цифр, ані розрахунків. Найімовірніше, це буде спроба забезпечити це емісійно", - сказав він.

За словами Железняка, "більшість платників податків, ФОП, малий і середній бізнес - їх кілька мільйонів, заплатять за це".

З нардепами не згодна колега зі "Слуги народу".

"Це питання так званої контрольованої емісії. Друкувати гроші - це далеко не самоціль. Упродовж всього цього часу Національний банк друкував гроші. Як друкували, так і будуть продовжувати, але контрольовано, друк був і буде", - сказала Безугла.

Читайте також: "Скособочений підхід до оплати праці": Стефанчук про зарплати нардепів

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" нардеп від партії "Слуга народу" Василь Мокан розповів, що в Україні скоро можуть скасувати обмеження в 47 тис. грн на зарплати чиновників і членів наглядових рад державних компаній, яке було введено у зв'язку з карантином.

Джерело Україна 24 Теги