Посилення карантину: у Авакова розповіли, чи покарають мерів-"бунтівників"

Радник очільника МВС порівняв мерів, які не виконують вимоги МОЗ, з сепаратистами на Донбасі

Посилення карантину: у Авакова розповіли, чи покарають мерів-"бунтівників"

Мери українських міст, які всупереч вимогам МОЗ відмовилися посилювати адаптивний карантин, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив радник міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Володимир Мартиненко.

"У нас є 325 стаття Кримінального кодексу. Там за порушення правил і норм, пов'язаних з карантином, відповідальність. Якщо це спричинило за собою смерть - до 8 років. Будуть чи не будуть покарані мери - залежить від наслідків", - заявив радник Авакова.

Читайте також: Карантин в Україні: влада Луцька відповіли на претензії МОЗ

Мартиненко пов'язав демарш мерів з наближенням місцевих виборів в Україні.

"Мери українських міст готуються до походу на вибори, готуються продовжувати свої терміни, вони спираються на тих громадян, які їх обрали. Але тут застерігаю, щоб не загравали з вірусом - йому нецікаво, чи пов'язана ситуація з виборами. У нас зараз величезна кількість померлих, кількість інфікованих зростає щодня, і я впевнений, що нам треба спільно з місцевою владою робити все, щоб уберегти громадян", - зауважив він.

Радник голови МВС нагадав, що у міської влади немає повноважень скасовувати рішення Кабміну і центральних органів влади.

"Жоден міський виконком скасувати рішення уряду не може. Ми можемо скільки завгодно говорити, чому вони так роблять, але давайте повернемося до реальності. У нас є закон, і він виглядає таким чином, що кожен орган влади діє у прямо передбачений спосіб, інших варіантів немає. Інакше вийде ситуація як на Донбасі - коли місцева влада ухвалює рішення, які прямо суперечать загальній конструкції", - заявив Мартиненко.

Читайте також: Можемо перейти в режим НС - голова МОЗ про карантин в Україні

З 1 серпня Україну поділено на чотири умовні кольорові зони за рівнем захворюваності на коронавірус — зелену, жовту, помаранчеву і червону. Відповідно, вживатимуться різні карантинні заходи.

Луцька міськрада відмовилася зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади у зв'язку з внесенням міста до так званої "червоної зони" щодо коронавірусу. До аналогічних дій вдалася влада Тернополя.

7 серпня Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) виключила Луцьк і Тернопіль з "червоної зони".

Джерело Україна 24 Теги