Це була помилка - у МЗС прокоментували заяву Ірану про збитий літак МАУ

Заступник глави МЗС заявив про "інформаційний вкид" щодо збитого літака

Це була помилка - у МЗС прокоментували заяву Ірану про збитий літак МАУ

Інформація про відмову Ірану виплачувати компенсацію за збитий літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" є "помилкою" і не показує офіційну позицію Тегерану.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник голови МЗС України Євген Єнін. Він прокоментував заяву голови Центральної страхової організації Ірану Голамрези Сулеймані, що вартість знищеного літака не повинні відшкодовувати іранські страхові компанії.

Читайте також: Є запитання щодо іранської ракетної установки — експерт про катастрофу літака МАУ

"Я одразу зв’язався із заступником голови МЗС Ірану й з’ясував причину такої заяви та відповідність її офіційній позиції іранської сторони. На що отримав дуже чітку відповідь про те, що пан Сулеймані не уповноважений робити такі заяви від імені уряду. І, як ми й передбачали, зазначена заява була або помилкою в перекладі або вирваною з контексту", - пояснив Єнін.

Заступник глави МЗС охарактеризував інформацію про відмову Ірану платити як "інформаційний вкид".

"Ми не маємо жодних сумнівів, що іранська сторона змушена буде компенсувати шкоду як родинам загиблих, так і авіакомпанії МАУ. Насправді літак МАУ було застраховано в одній з європейських компаній, але це жодним чином не звільняє від сплати компенсації іранську сторону", - наголосив він.

Читайте також: Нам потрібні три речі: Клімкін про розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Адвокатка з авіаційних справ Ганна Цірат в ефірі телеканалу "Україна 24" висловила впевненість, що Іран виплатить компенсацію за збитий літак, керуючись схожим випадком зі світової практики.

Джерело Україна 24 Теги