Україна відкликала посла в Білорусі: що буде з відносинами країн

Політолог розповів, що в'їжджати на територію Білорусі українцям може бути небезпечно

Україна відкликала посла в Білорусі: що буде з відносинами країн

Україна відкликала для консультацій свого посла з Білорусі. Це трапилося після того, як у неділю на мітингу на свою підтримку президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи. Як має надалі діяти Україна щодо ситуації в Білорусі, розповів політолог Олександр Антонюк в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Поки не йдеться про розірвання дипломатичних відносин, це було б передчасно й неправильно. Перша реакція, яка мала би бути від офіційної влади – думаю, МЗС України опублікує таку заяву – ми маємо звернутися до наших громадян з тим, що їхати на територію Білорусі  надзвичайно небезпечно, оскільки є великий ризик бути затриманим і заарештованим", — сказав він. 

Читайте також: У Білорусі противники Лукашенка розділилися на дві частини: чого вони хочуть

За словами експерта, український паспорт може бути подразником для білоруських силовиків.

"Другий момент: ми з нашими партнерами, цивілізованим світом повинні виробити спільну позицію. Ми не можемо стояти осторонь подій у Білорусі. Ми не можемо підтримувати диктатуру, надто - насильство над громадянами, над людьми. Ми гуманітарна країна. За допомогою міжнародної дипломатії варто запропонувати пакетне рішення для Лукашенка: у випадку, якщо він все-таки погодився б на демократичне розв’язання кризи у своїй країні, йому гарантується безпека і гарантія навіть вільного пересування країнами Європи. Історію формують прецеденти. І будучи останнім диктатором Східної Європи, ти можеш стати диктатором, який допустив демократію". — сказав він.

Нагадаємо, 16 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко на мітингу на свою підтримку заявив, що Литва, Латвія, Польща та Україна пропонують Білорусі провести нові вибори. В Офісі президента України заперечують ці звинувачення.

Джерело Україна 24 Теги