Мінськ вичерпав себе — в "Слузі народу" розповіли, куди перенести переговори щодо Донбасу

Депутат Богдан Яременко розповів, чому потрібно переносити переговори ТКГ

Мінськ вичерпав себе — в "Слузі народу" розповіли, куди перенести переговори щодо Донбасу

Народні депутати від "Слуги народу" розповсюдили відкриту заяву, в якій застерігають президента Білорусі Олександра Лукашенка від силового придушення протестів. Також ходять розмови про те, що потрібно перенести з Мінська майданчик переговорів Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Подробиці в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів депутат Богдан Яременко, член комітету із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

"Питання, куди можна перенести майданчик для переговорів ТКГ з Мінська — це питання консультацій, це не те питання, яке можна вирішити в односторонньому порядку. Тому що є ще Росія, для якої теж має бути комфортне місце. Є ще ОБСЄ, але там, думаю, менше проблем. Є достатня кількість варіантів, теоретично", — сказав він.

Читайте також: "Поки Зеленський правий": політолог про перенесення переговорів щодо Донбасу з Мінська

Популярні відео

Депутат прокоментував пропозицію ексміністра закордонних справ України Костянтина Грищенка з приводу столиці Казахстану.

"Чому б і ні? З моєї точки зору, є більш вдалі місця для проведення переговорів, наприклад, Швейцарія, яка століттями служить майданчиком для багатосторонніх переговорів. Є проблема з представниками ОРДЛО, які не можуть виїхати в Європу через санкції, але це більше проблема України, тому що технічно це вирішується легко — країна, яка надає площадку, гарантує безпеку і можливість повернутися на свою територію. Але Швейцарію я назвав для прикладу. Є ще варіант Туреччина - Стамбул. Країна, яка не застосовувала жодних санкцій", — сказав він.

Читайте також: Мінськ поміняють на інше місце, але є нюанс - експерт про переговори щодо Донбасу

За словами Яременка, можна легко знайти інший майданчик для переговорів, а з Мінська потрібно йти.

"Головне зараз — відмовитися від посередницьких послуг Мінська, Мінськ вичерпав себе. Це з самого початку було сумнівним дипломатичним рішенням - проводити переговори на території країни, яка є сателітом Російської Федерації. І потрібно знайти новий спосіб рухатися далі швидко, вже не повинно бути пауз у переговорах", — заявив він.

Раніше політолог розповів, як протести у Білорусі вплинуть на переговори щодо Донбасу.

 
Джерело Україна 24 Теги