Росія звинуватила Україну у відмові від домовленостей по Донбасу

Росія звинувачує партнерів за нормандським форматом у політичних іграх

Росія звинуватила Україну у відмові від домовленостей по Донбасу

Росія звинуватила партнерів за "нормандським форматом" – представників України, Німеччини й Франції – у "політичних іграх" і відступі від домовленості створити Консультативну раду з представниками Донбасу.

Міністерство закордонних справ Російської Федерації оприлюднило заяву про те, що 26 березня засідання Контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі в режимі відеоконференції "закінчилося провалом", хоча раніше "завдяки прямим контактам з українськими партнерами вдалося досягти важливих домовленостей, здатних зрушити з мертвої точки процес врегулювання".

У Росії вважають, що Україна відмовилася від домовленостей, досягнутих у Мінську 11 березня, під тиском західних партнерів. "Складається враження, що українські переговорники пішли на це не без підказки ззовні. Подібний відкат назад від досягнутих і зафіксованих домовленостей перекреслює намітилася було позитивну динаміку", — говориться у заяві.

"У лютому-березні сторони зблизили позиції щодо розведення сил та обміну утримуваних осіб, приступили до розробки "дорожньої карти", досягли принципової домовленості про формування Консультативної ради та фіксацію рішень Контактної групи у письмових протоколах.

Перший такий протокол із чіткими завданнями на майбутнє було підписано Донецьком, Луганськом, Києвом і ОБСЄ 11 березня ц.р. при особистій участі заступника керівника Адміністрації президента Російської Федерації Д.Н. Козака і голови Офісу президента України А.Б. Єрмака.

На жаль, після наміченого прориву стали відбуватися дивні речі. У ході телефонних переговорів помічники "нормандських" лідерів Берлін і Париж під різними приводами уникали підтримки домовленостей Києва та Донбасу. Слідом за цим на зустрічі Контактної групи 26 березня від цих домовленостей відмовився і Київ", — йдеться у повідомленні.

У Росії вважають, що Захід намагається перекласти провину за уповільнення переговорного процесу на ОРДЛО. Також там заявили, що західні пропагандисти нібито звинувачують Росію у тому, що вона намагається скористатися пандемією для скасування антиросійських санкцій.

Російска влада закликала партнерів по нормандському формату "припинити політичні ігри й приступити до серйозних переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі".

Теги