Для України це шанс — політолог про події у Білорусі

Сергій Таран розповів, що може зробити Україна в ситуації з Білоруссю, щоб проявити себе у світі

Для України це шанс — політолог про події у Білорусі

У МЗС України відреагували на заяву білоруських колег, які порадили українцям зайнятися своїми проблемами. Міністерство закордонних справ України у відповідь порадило владі Білорусі прислухатися до думки свого суспільства. Ці заяви прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" політолог Сергій Таран.

"Позиція України повинна бути прагматичною і виходити чітко з наших національних інтересів. А нашим національним інтересом є те, щоб кордон з Білоруссю не був під контролем Росії, а був відносно стабільним. Для цього потрібно гарантувати дві речі. Перше — потрібно, безсумнівно, зміцнювати українську армію, друге — потрібно працювати з білоруськими дипломатами та самим Лукашенком, щоб він не відкочувався до Росії. А для цього потрібно стати мостом, який з'єднує Білорусь і Захід. Таким дипломатичним мостом мала б бути Україна", — сказав він.

Читайте також: Лукашенко готовий наказати стріляти — білоруський опозиціонер про протести

Таран нагадав схожу історію, яка сталася з Україною і Польщею.

"Коли після "кольчужного "скандалу і скандалу з Гонгадзе Україна опинилася в ізоляції, тоді Польща запропонувала приблизно таку модель для України. Вона не хотіла, щоб Україна відкотилася в бік Росії, і запропонувала стати посередником між Заходом і Україною. І це працювало. Зараз для України це шанс виявити свою дипломатичну активність і довести світові свою користь, ставши таким майданчиком", — розповів експерт.

Читайте також: "Є багато засобів": експерт розповів про введення російських військ до Білорусі

Також політолог вказав на можливість України просити захисту у НАТО.

"Друга історія, яка зараз критично важлива, що якщо російська армія заходить у Білорусь і йде до кордонів НАТО - це привід нам почати консультації з НАТО на предмет посилення їхньої присутності, в тому числі посилення української армії. Це не тому, що нам це вигідно, це вигідно Заходу", — сказав він.

Раніше в Білорусі пояснили появу президента країни Олександра Лукашенка з автоматом.

Джерело Україна 24 Теги