Це боротьба проти бізнесу — в "Голосі" розкритикували важливий закон

Нардеп Кіра Рудик розповіла, чому фракція "Голос" не схвалює закон про підвищення мінімальної зарплати

Це боротьба проти бізнесу — в "Голосі" розкритикували важливий закон

Очільниця фракції "Голос" Кіра Рудик в ефірі каналу "Україна 24", чому її політсила не голосувала за закон про підвищення мінімальної заробітної плати в Україні.

"Ми точно розуміємо, що дуже складно прожити на 5 тисяч гривень, і як депутати ми повинні працювати над тим, щоб зарплати зростали. Потрібно створити в Україні такі умови, щоб кожна людина могла заробити більше, ніж 5 тисяч гривень. Але ухвалений законопроєкт ми оцінюємо як популістський. За останній рік ми бачимо багато помилкових речей, які мають красиву назву. І цей закон якраз завдасть непоправної шкоди нашій економіці. Він називається "про підвищення зарплати", але насправді це закон про підвищення податків", — заявила вона.

Читайте також: "Будьмо цинічними": політолог розповів, навіщо підвищують мінімальну зарплату

Рудик пояснила, що саме цей закон змінить для бізнесу.

"Податки, які зараз нараховуються всім — і малим, і середнім підприємцям, і людям, які працюють за наймом, — нараховуються з мінімальної зарплати. Тому податки зараз виростуть. Це означає, що у фізичних осіб-підприємців зросте єдиний соціальний внесок — спочатку на 256, а потім до 2 тисяч гривень. Для людей, у яких є нерухомість, це означає, що податок на неї істотно збільшиться. Підприємствам потрібно буде виплатити більше податків на кожне робоче місце", — сказала вона.

Голова "Голосу" також заявила, що кількість робочих місць в Україні почне скорочуватися.

"Під час падіння економіки ніколи не підвищують податки, а зараз парламент це зробив. Це призведе до скорочення робочих місць, до того, що компаніям і підприємствам буде складно підтримувати кількість робочих місць і вони почнуть скорочувати людей. Зараз, навпаки, потрібно знижувати податки. Це боротьба проти середнього і малого бізнесу", — сказала вона.

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: Зеленський розкрив подробиці

Рудик заявила, що "Голос" виступає за підвищення мінімальної зарплати, але фракцію не влаштовує алгоритм, прописаний в законі, зокрема, те, що виростуть податки. Для цього, за її словами, потрібно проаналізувати бюджет і зрозуміти, де що можна скоротити.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила 25 серпня на позачерговій сесії закон про підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень з 1 вересня. Це перший етап щодо підвищення мінімальної зарплати, далі з 1 січня 2021 року вона має зрости до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн

Джерело Україна 24 Теги