"Нехай Кравчук пояснить": у "Слузі народу" не зрозуміли листа про місцеві вибори

Заступник голови комітету Ради з місцевого самоврядування розповів, як проходитиме закрите засідання

"Нехай Кравчук пояснить": у "Слузі народу" не зрозуміли листа про місцеві вибори

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук повинен пояснити свою позицію з приводу змін до постанови про проведення місцевих виборів, для чого і збирається закрите засідання профільного комітету Верховної Ради.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів депутат від фракції "Слуга народу", заступник голови парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура, коментуючи лист Кравчука до парламенту.

"Рішення про закрите засідання ухвалила більшість комітету - буде і Леонід Макарович, і представники Офісу президента, представники профільних міністерств, Олексій Резніков. Правильним буде підняти питання про те, щоб була стенограма засідання, щоб всі громадяни, журналісти могли ознайомитися з тим, про що говорили", - сказав нардеп.

Читайте також: "Він мав право": в "Слузі народу" прокоментували гучний вчинок Кравчука

Качура розповів, що саме буде обговорюватися на засіданні.

"У чому суть? До нас надійшло звернення від Леоніда Макаровича з пропозицією про те, що комітет повинен розглянути постанову про проведення місцевих виборів на предмет відповідності закону про особливості місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях. Але ми не розуміємо всього тексту, там кілька пропозицій, тому необхідно, щоб Леонід Макарович пояснив свою позицію - що саме він має на увазі і яке його бачення внесення змін до постанови. Треба зустрітися і прийняти остаточне рішення - яким чином на умовах України ми можемо досягти миру, які зміни в постанові необхідні", - сказав депутат.

На думку Качури, "політичні заяви" у постанові - це невірний крок, про що він говорив і раніше.

"Я вважаю, що під час того, коли ми приймали постанову, були помилковими всі політичні заяви, виписані в одному з пунктів, про те, що "російські окупанти", "найманці" і так далі. У нас є профільне законодавство, Мінські домовленості, і такими пунктами ми не повинні ускладнювати переговорну позицію ТКГ. Даний пункт скопійований з постанови 2015 року. Ми повинні були зробити текст юридично сухим, без оцінок", - сказав заступник голови комітету.

Читайте також: "Бачу небезпечні речі": політолог щодо переговорів по Донбасу і заяви Кравчука

Качура висловив сумніви з приводу того, що зміни будуть прийняті.

"Я не впевнений, що зміни будуть внесені, тому що в комітеті серед депутатів немає однозначної точки зору. Зараз нам у першу чергу треба вибрати депутатів на підконтрольних територіях і потім залучати обраних депутатів до переговорного процесу з непідконтрольними територіями. На жаль, цього року у нас не відбудуться вибори на непідконтрольних територіях", - сказав депутат.

Зазначимо, що 25 серпня Кравчук направив до Ради лист щодо змінення постанови про місцеві вибори, текст листа Качура опублікував у своєму телеграм-каналі. Кравчук пояснив, що написав листа через те, що Росія заблокувала переговори, вважаючи, що Верховна Рада повинна переглянути постанову (зокрема, пункт 4, де йдеться, що вибори в окремих районах Донбасу і Криму призначать окремо після виведення російських військ і відновлення суверенітету України), оскільки вона, на думку РФ, порушує Мінські домовленості.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" голова виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі заявив, що вибори в ОРДЛО восени 2020 року зовсім нереалістичні, оскільки там "щодня йде терор".

Джерело Україна 24 Теги