Фокін у ТКГ: Єрмак розповів, хто і чому його запросив

Глава Офісу президента прокоментував скандал з Вітольдом Фокіним у ТКГ

Фокін у ТКГ: Єрмак розповів, хто і чому його запросив

Рішення про запрошення експрем'єр-міністра Вітольда Фокіна до Тристоронньої контактної групи по Донбасу було колективним. Про це заявив глава Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак в ефірі каналу "Україна 24".

"Рішення про запрошення Фокіна в ТКГ було колективним. Ухвалювалося воно, беручи до уваги те, що Фокін народився на Донбасі, пройшов досить тривалий шлях, плюс має досить великий політичний управлінський досвід, двічі прем'єр-міністр, людина, котра відмовила Горбачову у тому, щоб стати прем'єр-міністром в СРСР", — сказав він.

Читайте також: Ніякої "зради" не допустимо - Єрмак про ситуацію з інспекцією на Донбасі

Єрмак пояснив, що рішення ТКГ не несуть політичних зобов'язань для України.

"Я хотів би, щоб було чітке розуміння, трохи сказати про те, що ТКГ — це консультаційний майданчик. Це не представництво держави. Відповідно, ніякі рішення, які приймає ТКГ, не несуть ніяких політичних зобов'язань для держави Україна.

Таким чином, люди, які там працюють, працюють на громадських засадах. Вони не отримують зарплату, й фактично виробляють рішення, які потім імплементуються через органи, які ці рішення можуть юридично й політично приймати. Тому не треба переоцінювати й висловлювання, і якісь проміжні ідеї, які відбуваються в рамках цих консультацій.

Але сталася ситуація, коли слова й заяви Фокіна мали, безумовно, публічний характер і, безумовно, вони не збігалися з офіційною позицією української делегації. Саме тому президентом було прийняте рішення — виключити Фокіна з ТКГ", — сказав він.

Популярні відео

Раніше Андрій Єрмак спростував інформацію про "зобов'язання України" щодо виборів на Донбасі.

Джерело Сайт президента України Теги