Від фейків до погроз ножем: учасники місцевих виборів перейшли до брудних методів

У поліції зібралося різних порушень на 300 кримінальних справ

Від фейків до погроз ножем: учасники місцевих виборів перейшли до брудних методів

В Україні учасники місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня, все частіше вдаються до брудних методів політичної боротьби. Зафіксовані факти розповсюдження листівок із брехнею про політичних опонентів, фейків в інтернеті, комусь із кандидатів порізали агітаційний намет, у когось побили агітаторів.

Як повідомляє у своєму сюжеті телеканал "Україна 24", у поліції назбиралося різноманітних порушень під час виборчої кампанії на 300 кримінальних справ.

Зокрема, у Вінниці невідомий пошкодив банер кандидата від "Слуги народу".

"Сьогодні ти порізав ножем банери, завтра тобі здалося нормальним порізати ножем агітатора", - прокоментував інцидент кандидат у депутати Вінницької міськради Артем Сіваш.

Читайте також: Місцеві вибори в Україні: в Авакова поскаржилися на "динозаврів"

Напади на агітаційні намети все частіше фіксують спостерігачі громадської мережі "Опора". Та інколи не лише псують агітпродукцію, а й погрожують агітаторам. В Івано-Франківську активісту від "Європейської солідарності" погрожували ножем, а у Тернополі – представнику партії "Батьківщина".

"Зараз по країні є певна така хвиля нападів на певні намети. Пошкодження агітаційних матеріалів. Навіть фізичні дії проти конкретних людей-агітаторів. І тут – дійсно є серйозна проблема. Тому Нацполіція має активно реагувати на ці спроби", - зазначив старший аналітик громадянської мережі "Опора" Олександр Клюжев.

Зазначається, що правоохоронці вже відкрили 50 кримінальних проваджень за статтею "Перешкоджання здійсненню виборчого права", якою зазвичай і кваліфікують ці порушення.

Як розповіла речниця Національної поліції України Мар'яна Рева, за такі порушення "передбачена відповідальність -- обмеження волі на строк від 2 до 5 років і максимальне покарання – до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади".

Окрім псування агітпродукції та погроз, фіксуються й інші порушення. Зокрема, на Вінниччині поцупили сітілайт партії "Голос", а в Кривому Розі масово розклеювали фейкові листівки без вихідних даних для дискредитації одного з кандидатів.

Брудні технології використовують і в соціальних мережах. У Кривому Розі на фейкових сторінках від імені кандидата на посаду мера розповсюджували відверту брехню, завдаючи шкоди іміджу цього кандидата.

"Складна ситуація в Одесі, складна ситуація в Дніпрі, складна ситуація у Львові і так далі, але Кривий Ріг на цьому фоні виглядає лідером. Дмитра Шевчика (кандидата в мери від "Слуги народу" – ред.) почали звинувачувати, і членів його родини, у багатьох гріхах. Відповідно – в засобах масової інформації відверту почали проти нього чорнуху, що називається, розміщувати", - розповів керівник фонду "Українська політика" Кость Бондаренко.

Читайте також: Хуліганство, напади, підкуп — у поліції розповіли про порушення перед виборами 

Через коронавірусну епідемію з'явилось іще одне ноу-хау, яке може поставити на окремих дільницях вибори під загрозу зриву.

"На певних ділянках, у певних комісіях з’явиться хворий на коронавірус – або дійсно, або фейк. І у зв’язку із цим, якщо це станеться в останній день, діяльність такої комісії буде паралізована. Вона не зможе приймати будь-які рішення і, відповідно, вибори можуть бути такими, що не відбулися", - пояснив політичний експерт Геннадій Дубов.

Водночас є певний запобіжник – партія може подати нового кандидата у члени дільничної виборчої комісії.

Раніше повідомлялося, що в Україні розкрили масштабну схему підкупу виборців.

Джерело Україна 24 Теги