Опитування від Зеленського на виборах: експертка пояснила, що з ним не так

Комітет виборців занепокоєний ідеєю президента

Опитування від Зеленського на виборах: експертка пояснила, що з ним не так

Опитування українців на місцевих виборах 25 жовтня, яке ініціював президент Володимир Зеленський, не передбачене чинним законодавством України. Для того щоб провести опитування в законний спосіб, у влади залишається зовсім мало часу.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла заступниця генерального директора Комітету виборців України Наталія Линник, коментуючи ідею Зеленського поставити п'ять запитань виборцям.

"Комітет виборців занепокоєний такою ініціативою президента, оскільки її немає у виборчому кодексі. В парламенті обговорювався законопроєкт №4043, який передбачав надання Центральній виборчій комісії повноважень проведення соціологічних всеукраїнських опитувань. Проте він так і не був прийнятий. У нас немає закону про народовладдя, де, власне, передбачені процедури проведення подібних опитувань. Опитування, тим більше всеукраїнське, всенародне, треба проводити в законодавчий спосіб", - зауважила вона.

Читайте також: Референдуми можуть бути небезпечні: політолог про новий гучний закон

Як нагадала експертка, президент пообіцяв, що "законотворці приймуть найближчим часом подібні норми в законодавство".

"Дуже цікаво, коли це законодавство можуть зробити? Залишилось 12 днів до виборів, щоб унормувати дане опитування. Зберуться законодавці не раніше 20 жовтня, відповідно, залишиться до виборів тільки 5 днів. За цей час треба проголосувати, щоб спікер Верховної Ради підписав закон, підписав президент, і щоб він був опублікований в "Голосі України", - пояснила Линник.

Також експертка зазначила, що процедура опитування викликає питання:

"Воно буде проводитися до того, як виборець зайде на виборчу дільницю, чи після? Зазначили, що в цих опитуваннях не будуть питання торкатися Донбасу, проте все ж таки можуть бути співзвучними з програмою партії "Слуга народу" і відповідно налаштовувати виборців проголосувати за цю партію".

Читайте також: Прямі переговори з Путіним: ексміністр застеріг Зеленського від помилки

Нагадаємо, Володимир Зеленський анонсував ініціативу з опитування громадської думки 25 жовтня, під час місцевих виборів. Питання президент обіцяв озвучити пізніше, і наразі вони не оприлюднені.

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив, для чого президент Володимир Зеленський поставить п'ять запитань виборцям.

Джерело Україна 24 Теги