Опитування українців від Зеленського: політолог пояснив, звідки візьмуть гроші

Міжнародні організації гранти на такий захід не дадуть, вважає Олександр Солонтай

Опитування українців від Зеленського: політолог пояснив, звідки візьмуть гроші

Опитування українців, яке ініціював президент Володимир Зеленський під час місцевих виборів 25 жовтня, відбудеться не за кошти держбюджету або західних грантів. Гроші дадуть політики, які його підтримують, в обхід офіційних рахунків "Слуги народу".

Таку думку в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив політолог Олександр Солонтай, коментуючи заяви "слуг народу", що на опитування не витратять державні кошти.

Читайте також: Довічне за корупцію: в "Слузі народу" пояснили, чи реальна ідея Зеленського

На запитання, чи можуть організатори опитування розраховувати на грантове фінансування, Солонтай відповів:

"Гранти не дадуть на таке. Для з'ясування думки населення не потрібно робити опитування на вході до виборчих дільниць, окрім екзит-полу… Це не соціологічне опитування, це масове опитування людей. Воно не репрезентативне, не точне – всі бажаючі, хто хотіли, прийшли і сказали свою думку. Це є мобілізаційний політтехнологічний хід на підтримку прихильників Зеленського… Це заангажована річ, тому гранти чи міжнародна підтримка або кошти USAID тут бути не можуть".

Також він додав, що "соціологічні компанії з репутацією участі в цьому не братимуть".

"Я думаю, що це (фінансування – ред.) відбудеться за кошти, які не підуть офіційно по рахунках "Слуги народу", без бренду "Слуги народу". Це відбудеться за рахунок внутрішніх джерел тих політиків, які підтримують команду Зеленського… Але офіційно партія це теж не може зробити, бо партія є суб'єктом виборчого процесу", - пояснив експерт. 

Читайте також: П'ять запитань від Зеленського: експертка пояснила, що з ними не так

Раніше народна депутатка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що кошти на опитування виборців "не будуть з державного бюджету і до цього процесу не буде залучена ЦВК".

Джерело Україна 24 Теги