Лукашенко "образився" через Зеленського: білоруський опозиціонер розповів деталі

IT-сектор - це найбільший донор білоруської економіки, заявив Курейчик

Лукашенко "образився" через Зеленського: білоруський опозиціонер розповів деталі

Член Координаційної ради опозиції Білорусі Андрій Курейчик в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому Білорусь передала українському послу ноту у зв'язку з указом президента Володимира Зеленського про залучення до України білоруських IT-фахівців.

«Річ у тім, що IT-сектор - це найбільший донор білоруської економіки, він приносить більше чистого прибутку, ніж сільське господарство і будь-який інший індустріальний сектор. Його втрата означатиме кінець білоруського економічного дива. Тому Лукашенко дуже болісно поставився до цієї ініціативи української сторони, хоча при цьому сам розв'язав жорсткі репресії проти IT-компаній, оскільки всі вони виявилися на опозиційній стороні й виходили активно на марші, фінансували лідерів протестного руху», - заявив представник Координаційної ради.

Читайте також: Лукашенко задумав хитрість - політолог щодо протестів у Білорусі

Він наголосив, що заборонити виїжджати айтішникам неможливо, це високооплачувані люди, які можуть купити квиток до будь-якої країни Європи.

«Величезна кількість фрілансерів попрямувала в Україну, куди швидко та легко можна в'їхати, оскільки зараз проблема з видачею віз через те, що Лукашенко вигнав усіх послів Євросоюзу. Білорусі практично перестали видавати шенгенські візи та інші візи до Європи, тому Україна залишилася найперспективнішим напрямком», - зазначив Курейчик.

Посла України в Білорусі Ігоря Кизима викликали 14 жовтня в Міністерство закордонних справ у Мінську через указ президента Володимира Зеленського щодо залучення в Україну білоруських IT-фахівців.

Читайте також: Для Лукашенка виникла нова загроза — політолог про протести в Білорусі

Нагадаємо, голова білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко підштовхує суспільство до "киргизького сценарію".

 
Джерело Україна 24 Теги