Справа MH17: в МЗС України відреагували на новий демарш Росії

Україна може приєднатися до нового судового позову проти РФ

Справа MH17: в МЗС України відреагували на новий демарш Росії

Україна може приєднатися до позову Нідерландів проти Росії в Європейський суд з прав людини через катастрофу малайзійського "Боїнга" MH17 на Донбасі.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, коментуючи відмову Росії від тристоронніх консультацій з Австралією та Нідерландами щодо питань, пов'язаних із катастрофою MH17.

За його словами, Російська Федерація "намагається всілякими способами уникнути відповідальності" за збиття літака.

"Безумовно, тепер можна говорити, що російська сторона фактично використовувала цей консультативний формат для того, щоб здійснювати стримуючий вплив на інші країни-партнери, зокрема Нідерланди й Австралію, коли країни побачили відсутність політичної волі з російського боку співпрацювати", - заявив заступник глави МЗС.

Читайте також: Справа МН17: дипломат розповів, як Росія прикриває свої злочини

Єнін назвав позов Нідерландів проти Росії до Європейського суду з прав людини "абсолютно логічним рішенням".

"РФ чітко зрозуміла, що її початковий план по суті зірвано і вона в такий спосіб втратила мотивацію. Все інше - просто перекладання відповідальності за відсутність результатів переговорів на країни-партнери", - пояснив він.

Популярні відео

За словами українського дипломата, вихід РФ з консультативного механізму "не має жодних формальних наслідків, оскільки всі юридичні процеси, які запущені на даному напрямку, успішно функціонують".

"Говоримо про кримінальне провадження, яке здійснюється, судовий розгляд у нідерландській юрисдикції. Ми говоримо про український кейс у міжнародному суді ООН, ми говоримо про протидію фінансуванню тероризму. Тепер до цього доєднався третій трек - ЄСПЛ, куди Нідерланди подали позов, і українська сторона так само досить серйозно розглядає можливість приєднання до нього", - зауважив Єнін.

Читайте також: Суди щодо MH17 триватимуть кілька років — в МЗС назвали терміни

Нагадаємо, 15 жовтня Росія заявила про неможливість подальшої участі у тристоронніх консультаціях з Австралією та Нідерландами щодо катастрофи MH17.

Раніше Нідерланди повідомили, що подають до ЄСПЛ позов проти Росії у зв'язку з катастрофою літака. В Кремлі розцінили звернення Нідерландів у ЄСПЛ як "недружні дії, які позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій".

Джерело Україна 24 Теги