"Шість років ходимо по колу": експерт пояснив, як змусити Путіна піти з Донбасу

Олег Жданов вважає, що Мінським угодам є альтернатива

"Шість років ходимо по колу": експерт пояснив, як змусити Путіна піти з Донбасу

Україна має відмовитись від Мінських домовленостей і вести переговори про відновлення своєї територіальної цілісності на базі Будапештського меморандуму, щоб змусити президента Росії Володимира Путіна піти з Донбасу.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи слова віцепрем'єра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова про неможливість виконати "Мінськ" на 100%.

На запитання, чи є альтернатива "Мінську", Жданов відповів:

"Альтернативу треба створювати. Ми шість років ходимо по колу і не знаємо, що робити. Останнє підтвердження того, що Росія не піде на зміну "Мінська", було буквально декілька днів тому. Президент Путін сказав, що треба просто виконати "Мінськ". Тому треба відмовлятися від цього формату і створювати новий майданчик для перемовин, висувати власні умови, які відповідають національним інтересам України. Інакше нічого не буде. Все буде продовжуватись так, як є на сьогоднішній день".

Читайте також: Скасування виборів на Донбасі: міністр назвав причину

На думку військового експерта, Будапештський меморандум "може стати головною платформою для проведення перемовин у цьому форматі".

"Треба було до нього звертатися з самого початку, тому що він гарантував територіальну цілісність та суверенітет України у разі відмови від ядерної зброї. Будапештський меморандум - це не догма, а основа. Туди можна залучити такі зацікавлені країни, як Туреччину. Я думаю, під політичним і економічним тиском різних країн світу, якщо ми правильно вибудуємо діалог і переговорний процес, Росія буде просто змушена піти з наших територій хоча б на Донбасі", - заявив він.

Також Жданов зазначив, що питання окупації Криму та Донбасу треба "об'єднати в одну проблему відновлення територіальної цілісності і просувати її на міжнародній арені".

Читайте також: Опитування Зеленського: міністр пояснив, чому українці не підтримали одне з питань

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що якщо Україна в односторонньому порядку спробує відмовитися від Мінських домовленостей, це буде для неї "самогубством".

 

Джерело Україна 24 Теги