Робота проти держави - в "Слузі народу" розкритикували скандальне рішення КСУ

Нардепка Олена Мошенець прокоментувала скасування кримінальної відповідальності за брехню в декларації

Робота проти держави - в "Слузі народу" розкритикували скандальне рішення КСУ

Народна депутатка від фракції "Слуга народу" Олена Мошенець в ефірі телеканалу "Україна 24" розкритикувала рішення Конституційного суду України, який скасував норму про кримінальну відповідальність за недостовірні відомості в декларації.

"Мене сильно здивувало це рішення збоку Конституційного суду. Чому? Тому що бачимо, по-перше, антагонізм між антикорупційними органами і КС. Іноді цей антагонізм неконструктивний, але в даному випадку він працює проти інтересів цілої держави. Ті люди, які, по суті, є виконавцями державних функцій, державним сервісом, які отримують свої зарплати з податків інших українців, забороняють доступ до перегляду їхніх доходів, статків, майна", - сказала нардеп.

Читайте також: Довічне за корупцію: в "Слузі народу" пояснили, чи реальна ідея Зеленського

Мошенець також нагадала, що визнана неконституційною стаття Кримінального кодексу про недостовірну інформацію в деклараціях.

"Це подання зробили депутати з ОПЗЖ. По суті, це люди, які хочуть закрити доступ до їх декларацій для журналістів і суспільства. Нам кілька разів повідомляли про те, що останні рішення КС ухвалює за зачиненими дверима. Два судді повинні були б отримати відвід, тому що мають конфлікт інтересів", - зазначила "слуга народу".

Нагадаємо, КСУ 27 жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних у декларації (ст. 366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Читайте також: Корупційний скандал зі "слугою народу": озвучено прогноз, що чекає на Юрченка 

Раніше депутатка від "Слуги народу" Галина Янченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що заважає боротьбі з корупцією в Україні.

Джерело Україна 24 Теги