"Гарна прочуханка": юрист назвав важливий нюанс у скандалі з суддями КСУ

Судова система отримала хороший поштовх, вважає адвокат Юрій Білоус

"Гарна прочуханка": юрист назвав важливий нюанс у скандалі з суддями КСУ

Скандал навколо Конституційного суду України через рішення скасувати норми антикорупційного законодавства став "добрячою прочуханкою" для всієї судової системи.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" адвокат Юрій Білоус.

"Те, то вони (судді КСУ - ред.) зараз сидять на брифінгах, пояснюють, розповідають, я думаю, що для судової системи це хороший поштовх, гарний прочухан, який їм необхідний, тому що вони звикли бути відокремленими, звикли разом триматися осторонь, боронь Боже доторкнися", - сказав адвокат.

Читайте також: Є лише один спосіб все виправити — "слуга народу" про скандальне рішення КСУ

Коментуючи законопроєкт про припинення повноважень усіх суддів КСУ президента Володимира Зеленського, Білоус зазначив:

"Щодо законопроєкту, який є на сайті парламенту... Добре, вони його зараз ухвалять, а що буде далі? Треба прораховувати на крок-два-три вперед. Яким буде президент через рік-два, коли в них закінчуються повноваження? Питання дуже комплексне, точно за сьогодні-завтра не вирішиться".

Читайте також: У Зеленського пояснили, що робитиме президент з рішенням КСУ

Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що дію норм антикорупційного законодавства буде відновлено, незважаючи на рішення КСУ.

Джерело Україна 24 Теги