Скандал навколо КСУ: "слуга народу" назвав ризики закону Зеленського

Качура закликав діяти виключно в конституційний спосіб

Скандал навколо КСУ: "слуга народу" назвав ризики закону Зеленського

Законопроєкт президента Володимира Зеленського про припинення повноважень чинного складу Конституційного суду та відновлення антикорупційних норм законодавства, скасованих КСУ, може мати гіркі наслідки для країни і призвести до політичного колапсу.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Качура.

"Якраз була нарада з колегами-депутатами з приводу цього (ситуації навколо рішення КСУ – ред.). Я хотів їх переконати діяти виключно в конституційний спосіб, щоб це не призвело до конституційного і політичного колапсу. У нас збиралися депутати-юристи. На жаль, ми не були з самого початку залучені до процесу врегулювання цього конфлікту. За законопроєкт, який був поданий, навіть якщо депутати планують його проголосувати, я за будь-яких обставин не буду голосувати, тому що вважаю, що ми повинні діяти виключно конституційним шляхом", - заявив нардеп.

Читайте також: Зеленський готовий до суперрадикальних кроків - "слуга народу" про гучний законопроєкт

За його словами, треба "діяти таким чином, щоб це не призвело потім до гірких наслідків для нашої країни".

"У нас є рішення КСУ, яке є остаточним. Тут немає сумнівів, що, можливо, з конфліктом інтересів ухвалювалося це рішення, що призведе до знищення чи припинення окремих норм діяльності антикорупційних (органів – ред.). І зараз ми ці прогалини повинні прибрати і прописати законодавство таким чином, щоб у КСУ не було сумнівів щодо конституційності норм", - заявив Качура.

Читайте також: Є лише один спосіб все виправити — "слуга народу" про скандальне рішення КСУ

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

У відповідь президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду і скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції".

Нардеп від фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив що Верховна Рада може вже наступного тижня ухвалити законопроєкт президента Володимира Зеленського про КСУ.