Кравчук розповів про зустрічні вимоги Росії на переговорах щодо Донбасу

Глава української делегації в ТКГ зазначив, що серйозних зрушень до миру немає

Кравчук розповів про зустрічні вимоги Росії на переговорах щодо Донбасу

На переговорах щодо Донбасу Росія блокує всі ініціативи, окрім домовленості про режим тиші, оскільки постійно намагається просувати зустрічні умови.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів голова української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук.

"Ми не стоїмо на місці, певний рух уперед є. Цей рух визначається основним рішенням, яке було прийнято ТКГ про всеосяжну тишу 22 липня. Але інших серйозних зрушень до миру немає. Інші питання – розмінування, обмін утримуваними особами, КПВВ тощо – не вирішуються, тому що це прив’язується російською стороною до певних передумов. Однією з передумов свого часу була постанова Ради про місцеві вибори, а зараз передумова – прийняття дорожньої карти, яку підготували ОРДЛО", - пояснив Кравчук.

Читайте також: "Ви маєте справу з терористами": Піонтковський назвав мету Путіна в Україні

Він розповів про свої переговори з главою російської делегації Борисом Гризловим.

"Я звернувся до Гризлова, запитав, чому Росія не подає своїх пропозицій. Він чомусь сказав, що якщо це буде зроблено Росією, то це, мовляв, втручання у внутрішні справи України, і що Росія не бере там активної участі. А що це Україна попросила допомогти узгодити конфлікт на Донбасі, який є внутрішньою проблемою України. Я шукав таке звернення (від України до Росії – ред.), ми його разом з МЗС не знайшли", - зауважив глава української делегації.

Читайте також: "Шість років ходимо по колу": експерт пояснив, як змусити Путіна піти з Донбасу

Раніше політолог Кирило Сазонов в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував, що Росія заблокує проведення нової зустрічі глав держав "нормандської четвірки".

Джерело Україна 24 Теги