Деокупація Криму: у Зеленського розповіли про важливий інструмент

Антон Кориневич прокоментував заяву голови ОБСЄ про Крим

Деокупація Криму: у Зеленського розповіли про важливий інструмент

Врегулювання конфлікту в Україні має включати питання окупації Росією Криму, заявив голова ОБСЄ Еді Рама. Цю заяву прокоментував постійний представник президента Володимира Зеленського в автономній республіці Крим Антон Кориневич в ефірі каналу "Україна 24".

"Безумовно, заява голови ОБСЄ абсолютно логічна. Збройний конфлікт в Україні завершиться деокупацію Криму. У нас часто говорять про збройний конфлікт на Донбасі, але Крим — це теж міжнародний збройний конфлікт і окупація. ОБСЄ, яка у своїй діяльності керується Гельсінським заключним актом 1975 року, що містить головні принципи діяльності організації, безумовно, не може вважати прийнятним те, що з Кримом зробила Російська Федерація", — сказав він.

За словами Кориневича, багато надій пов'язано з новим міжнародним майданчиком для переговорів — Кримською платформою.

"Україна докладатиме зусиль, щоб прискорити деокупацію і реінтеграцію Кримського півострова. У цьому контексті ми особливі надії покладаємо на Кримську платформу як на перший міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації українського Криму. Має відбутися саміт Кримської платформи, і буде добре, якщо він закінчиться прийняттям фінального документа, декларації, яка чітко встановлюватиме позицію всіх країн-учасниць про ситуацію в Криму. Але найважливіше — зробити Кримську платформу процесом, який триває завжди та не завершується самітом, а реалізується впродовж усього періоду", — сказав він.

Раніше відомий журналіст Дмитро Гордон пояснив, чому Путін захопив Крим.

Джерело Україна 24 Теги