У Зеленського розкритикували дії КСУ після відсторонення Тупицького

Відсторонення не означає припинення повноважень судді КСУ, заявив нардеп

У Зеленського розкритикували дії КСУ після відсторонення Тупицького

Народний депутат з фракції «Слуга народу», представник президента в КСУ Федір Веніславський в ефірі телеканалу «Україна 24» назвав дивним скликання спеціального пленарного засідання КСУ після відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького від посади на два місяці.

«Президент, згідно з тими повноваженнями, які йому надає Конституція України, Кримінально-процесуальний кодекс, прийняв рішення про відсторонення Тупицького від посади на два місяці. Відсторонення не означає припинення повноважень судді КСУ, не означає його звільнення. Дивним видається інформація, яка розміщена на офіційному сайті КСУ, про те, що скликається спеціальне пленарне засідання, оскільки за тим же законом про КСУ спеціальне пленарне засідання розглядає лише питання про надання згоди на затримання, тримання під вартою або на арешт судді КСУ», - заявив нардеп.

Читайте також: До будинку голови КСУ привезли шибеницю: подробиці та відео акції протесту

Популярні відео

Він наголосив, що в цьому випадку абсолютно не передбачено законом скликання такого спеціального пленарного засідання КСУ.

«Крім того, я хочу наголосити, що указ президента про відсторонення Тупицького набирає юридичної сили з моменту його ухвалення. Тобто з учорашнього дня Тупицький уже не є в.о. судді, тимчасово відсторонений, відповідно, він не може давати вказівки про скликання спеціального пленарного засідання КСУ. А скликати може лише голова КСУ або особа, яка виконує повноваження голови КСУ. Тому інформація на сайті КСУ – це прояв правничого нігілізму», - зазначив Веніславський.   

Читайте також: Врятувалися тисячі корупціонерів: названі наслідки скандального рішення КСУ

Нагадаємо, що голову Конституційного суду Олександра Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка та введення суду в оману.

Офіс генпрокурора направив клопотання президенту Володимиру Зеленському про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді строком на два місяці.

29 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду терміном на два місяці.