Закон про українську мову: омбудсмен розповів, хто складатиме мовний іспит

Мовний омбудсмен назвав категорії людей, які повинні будуть підтвердити своє знання української

Закон про українську мову: омбудсмен розповів, хто складатиме мовний іспит

У січні 2021 року набуває чинності одна зі статей закону про функціонування української мови як державної. Хто має складати іспит з державної мови, розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь в ефірі каналу "Україна 24".

"Насамперед це (іспит на знання державної мови — ред.) стосуватиметься тих, хто претендує на державну службу, це будуть і міністри, і чиновники, керівники обласних державних, районних адміністрацій, держпідприємств, прокурори. Тобто ті, хто займатиметься безпосередньо діяльністю, пов'язаною з державною владою. Стосовно іншої категорії — це і ті громадяни, які набувають громадянства. Це громадяни інших країн, які склавши державний іспит, мають право отримати громадянство нашої держави", - сказав він.

Читайте також: В "Слузі народу" запропонували радикальний захід для захисту української мови

Кремень зазначив, що деякі категорії не складатимуть іспит поточного року.

"Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури. Я вважаю, що кожен чиновник не повинен лякатися своїх знань, і якщо він складе або не складе екзамен, він повинен сказати про це. Це сприйматиметься набагато краще, ніж раніше, коли "склав" іспит, а два слова зв'язати не може", — сказав він.

Читайте також: "Не треба робити драму": в "Слузі народу" висловилися про мовний закон

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року набирає чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов'язує всіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не було прохання споживача про іншу.

Джерело Україна 24 Теги