Перетворили Україну на боржника - Тимошенко про новий держбюджет

Політик зазначила, що кожна третя гривня в бюджеті платиться по боргах

Перетворили Україну на боржника - Тимошенко про новий держбюджет

Зміни до державного бюджету України, які ухвалила Верховна Рада, перетворюють країну на "100% боржника".

Про це заявила в ефірі "Україна 24" лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Щодо змін до бюджету, у нас було дві стратегії, якими рухатися. Перша стратегія — це так, як зробив МВФ для 25 країн, реструктуризовувати або пробачати борг або давати канікули. У нас третина бюджету, кожна третя гривня в бюджеті, платиться по боргах. І нам треба було ці борги прибирати, і тоді у нас би було і на медицину, і на освіту, і на захист людей, і на те, щоб допомогти людям", - заявила Тимошенко.

"Але ми зняли 120 мільярдів гривень з доходної частини бюджету. Щоб люди орієнтувалися — це половина Пенсійного фонду, це пенсія половини пенсіонерів за весь рік. Так от, її зняли з доходної частини не тому, що у нас крах з бюджетом, а тому, що прикрили ті корупційні схеми, які міністр фінансів Уманський виявив – що на базі корупції з бюджету кожен місяць забирається 10 млрд гривень. Тому з доходної частини зняли ці 120 млрд гривень, а насправді зняли зарплатню з молодих вчителів, з інвалідів, скасували видатки розвитку для регіонів", - зазначила вона.

Як підкреслила лідер "Батьківщини", цей бюджет перетворює Україну на "стовідсоткового боржника".

"Ми скоро станемо першою країною в світі, яка не матиме доходів у бюджеті, а будемо тільки запозичувати", - наголосила вона.

Нагадаємо, 13 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада підтримала проект закону про внесення "антикризових" змін до держбюджету України. 

Теги