Мінські домовленості треба коригувати – Кравчук розповів, у якому пункті

Глава української делегації в ТКГ висловився про те, чи потрібно скасовувати Мінські угоди

Мінські домовленості треба коригувати – Кравчук розповів, у якому пункті

Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" відповів на запитання, чи треба скасувати Мінські угоди та запропонувати новий формат переговорів щодо Донбасу.

"Мабуть, слово скасувати – це дуже об’ємне слово. Я думаю, що треба подивитись на Мінські угоди, як сказала Меркель, не як на щось таке, що викарбовано на граніті. Вона підтримала пропозицію Зеленського, що ці угоди потребують коригування. Особливо йдеться про той документ, який схвалений, не затверджений, а схвалений Радбезом ООН. Тому ми маємо до цього ставитись аналітично, критично і реально", — сказав він.

Читайте також: Добра воля Росії кульгає – Арестович про переговори щодо Донбасу

Кравчук пояснив, що одна з умов домовленостей неможлива для виконання.

"Тому якщо поставити сьогодні питання: чи можна на непідконтрольних територіях – заявляю, за українським законом, який буде прийнятий, яким би він не був, провести українські вибори в ОРДЛО сьогодні просто нереально, неможливо. Тоді було прийнято таке рішення, а сьогодні його треба скоригувати", — сказав він.

Читайте також: Росії не потрібен мир - військовий експерт про переговори щодо Донбасу

Також голова делегації відповів на запитання, куди виводити найманців з ОРДЛО, якщо серед них багато місцевих мешканців.

"Там ідеться про ті масштабні військові озброєні організації, які ведуть реальну війну, не просто війну, а заробляють на війні з Україною. А коли будуть прийняті демілітаризаційні норми закону, там буде визначено, які саме формування мають бути виведені з території України", — сказав Кравчук.

Нагадаємо, днями на засіданні ТКГ українська делегація запропонувала напрацювати єдиний план спільних кроків щодо Донбасу. Зокрема, пропонується провести вибори на непідконтрольних територіях лише після відновлення контролю над російсько-українським кордоном і виведення незаконних збройних формувань і найманців. Ці пропозиції суперечать Мінським угодам.

Джерело Україна 24 Теги