Суд у справі МН17 - в МЗС розповіли, коли чекати на фінальне рішення

Євген Єнін прокоментував можливі дати завершення кримінального процесу

Суд у справі МН17 - в МЗС розповіли, коли чекати на фінальне рішення

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як проходять міжнародні суди у справі про катастрофу на Донбасі малайзійського Boeing MH17. За його словами, вердикт може бути винесено до кінця 2023 року.

"Коли ми говоримо про кейс МН17, треба чітко розрізняти треки, в рамках яких відбувається розслідування трагедії. Перший - кримінально-правовий блок, це суд у Гаазі, який проводить слухання про прогрес додаткового розслідування, які відклали до квітня. Іншим напрямком, в рамках якого переслідується Російська Федерація як держава, зокрема, в рамках Конвенції про фінансування тероризму, є український позов проти РФ у міжнародний суд ООН. І всі ці процеси мають паралельний характер, відмінності, проте всі вони спрямовані на те, щоб притягти до відповідальності як російську державу, так і військово-політичне керівництво і конкретних виконавців злочину", - пояснив він.

Читайте також: Справа MH17: в МЗС України відреагували на новий демарш Росії

Популярні відео

За словами Єніна, зараз складно визначитися з конкретними датами завершення кримінального процесу у справі МН17 у Нідерландах.

"Ми можемо виходити тільки з календаря судових засідань, визначена четверта стадія слухань, тобто, по суті, на них відведено майже весь 2021 рік. Не слід забувати, що спільна слідча група продовжує працювати, і ми не можемо виключати винесення додаткових звинувачень. Щодо слухань у міжнародному суді ООН - ми спостерігаємо спроби Російської Федерації затягнути перехід до розгляду питання по суті, посилаючись на COVID-19, складність з формулюванням своєї юридичної позиції. Станом на сьогодні в нас є календар всіх процедур у суді, які повинні завершитися фінальним рішенням до кінця 2023 року", - повідомив заступник глави МЗС.

Читайте також: Суди щодо MH17 триватимуть кілька років — в МЗС назвали терміни

Нагадаємо, 8 лютого в Нідерландах поновилися судові слухання у справі про катастрофу Boeing MH17 на Донбасі.

Військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому Росія намагається затягнути справу про катастрофу MH17.

Джерело Україна 24 Теги