Чи може місцева влада скасувати карантин на референдумі - в Раді дали відповідь

Руслан Стефанчук розкрив деталі проєкту закону про місцеві референдуми

Чи може місцева влада скасувати карантин на референдумі - в Раді дали відповідь

На початку січня кілька обласних центрів відмовилися вводити локдаун з 8 січня. Чи можливі подібні ситуації надалі, коли місцева влада, користуючись законом про рефередум, може оскаржити введення карантину, в ефірі каналу "Україна 24" розповів перший віце-спікер Ради, нардеп з фракції "Слуга народу" Руслан Стефанчук,

За його словами, на місцеві референдуми не може бути винесене питання про карантинні заходи.

"Ми зараз працюємо над другим пакетом законопроєктів про народовладдя, де буде закон про місцеві референдуми. Але, формуючи предмет цього закону, ми жодним чином не включаємо рішення, які якимось чином впливають на права людини. А саме питання, пов'язані з протиепідеміологічними заходами тощо - це речі, які впливають на життя, здоров'я, безпеку людини. Тому вони не можуть бути предметом місцевого референдуму і навіть всеукраїнського референдуму. Тому що тут на іншій шальці терезів лежить життя і здоров'я громадянина", - сказав нардеп.

Читайте також: "Йдеться про життя і смерть": Кравчук назвав головне питання для референдуму

Стефанчук розповів, що питання, які можуть бути винесені для обговорення на місцевому референдумі, стосуються тільки адміністративних функцій громад.

"На місцеві референдуми ми можемо виносити тільки питання, пов'язані з адміністративно-господарськими функціями відповідних територіальних громад", - сказав перший віцеспікер.

Читайте також: Закон про референдум: у Раді назвали чотири небезпечні моменти

Нагадаємо, 26 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому президентський закон "Про всеукраїнський референдум" (№3612). Рішення підтримали 255 народних депутатів.

Мери низки обласних центрів в листопаді 2020 року відмовлялися вводити "карантин вихідного дня", а на початку січня 2021 року не хотіли вводити жорсткий локдаун.

Джерело Україна 24 Теги