Степанов розповів, хто і за що написав на нього заяву в НАБУ

Очільник МОЗ поскаржився на голову "Медичних закупівель"

Степанов розповів, хто і за що написав на нього заяву в НАБУ

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив в ефірі каналу "Україна 24", що за справу на нього відкрили у НАБУ.

"В НАБУ немає ніяких "справ Степанова". Є заява людини, директора ДП "Медичні закупівлі". Згідно з заявою, НАБУ зобов’язане відкрити провадження. МОЗ не закуповувало жодної дози вакцини. МОЗ не веде господарську діяльність. Воно закуповувало або через ДП "Медичні закупівлі", або через міжнародну закупівельну організацію, з якою ми співпрацюємо – це Crown Agency", — сказав він.

Читайте також: Відправили зразки за кордон: Степанов розповів, які штами COVID-19 є в Україні

Степанов розповів, чому керівник ДП "Медичні закупівлі" написав заяву.

"Все дуже просто. Він наприкінці 2020 року повністю провалив закупівлю лікарських засобів. Чому я так вважаю? Тому що з 483 позицій, які він мав закупити, а це лікарські засоби, без яких неможливе життя громадян, він не закупив 108 позицій. Зрозуміло, що мене ця ситуація обурила. По-перше, ми зараз у терміновому порядку закуповуємо ліки, бо в нас є лікарські засоби, які у квітні просто закінчуються. До речі, ми через Crown Agency терміново закуповуємо антиретровірусну терапію – це ВІЛ/СНІД.

Зрозуміло, що з такими вчинками минулого року постає питання щодо його перебування на… Я не знаю, яка в нього була мотивація. Там дуже дивна писанина, тому що він же закуповував, не ми. У міністерства немає повноважень навіть теоретично втручатися щодо цінових або інших показників. Єдині вимоги, які міністерство давало до товару – це 70% ефективності, не менше 50% до закінчення терміну придатності та терміни постачання вакцини в Україну", — сказав він.

Раніше Степанов розповів, чому лікарі відмовляються від вакцинації проти коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги