"Людям кажуть, що Путін наведе лад": Саакашвілі про боротьбу з пропагандою Росії

Політик пояснив, як "закрити рота дезінформаторам"

"Людям кажуть, що Путін наведе лад": Саакашвілі про боротьбу з пропагандою Росії

Україна, крім блокування проросійських телеканалів, повинна виграти в Росії "змагання ідей" і продемонструвати людям свої успіхи.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі, коментуючи створення Центру протидії дезінформації.

"У сучасному світі дезінформації багато, але все заблокувати нереально. У сучасному світі треба вигравати змагання ідей, треба самому пропонувати щось, що буде значно сильніше. Думаю, що канали Медведчука дійсно треба було закривати з багатьох причин. Але з іншого боку, для багатьох жителів України, особливо на півдні, сході, вони були якимось джерелом внутрішньої інформації, це не був суто російський канал. У результаті ми що отримуємо в сучасному світі? Ось тут супутник переставляється на російські канали, і звідти їм капає на голови те, що капає", - сказав він.

Читайте також: Експерт пояснив, чим Україна відповість на фейк Росії про "батальйони геїв на Донбасі"

Саакашвілі також назвав "нерозумним" рішення закодувати українські телеканали на супутнику.

"Через парламент пролобіювали, що їхній сигнал через сателіти закодований. Тобто якщо ти захочеш дивитися українські канали десь в Луганській чи Донецькій області, Одесі, - вони закодовані, а російські канали не закодовані", - пояснив глава виконкому Національної ради реформ.

Читайте також: Експрем'єр запропонував 4 кроки для боротьби з пропагандою Росії

На його думку, "найкращий спосіб закрити рота дезінформаторам - це успіхи України".

"В Естонії є російські канали, але особливої ​​проросійськості там немає. Естонія далі пішла від Росії за розвитком, не маючи нафти й газу, у людей там інший порядок денний. А тут, коли люди бачать бардак і корупцію, а їм кажуть, що Путін наведе лад, на частину людей це дуже добре діє", - заявив Саакашвілі.

Раніше міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в Україні може з'явитися онлайн-музей російської пропаганди.

Джерело Україна 24 Теги