Звільнення Донбасу: ексзаступник голови СБУ назвав найкращий сценарій

"Менталітет у населення з кожним днем змінюється, на жаль, не в кращий бік для України", - заявив Ягун

Звільнення Донбасу: ексзаступник голови СБУ назвав найкращий сценарій

Директор Агентства реформування сектору безпеки, ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чи можливий силовий сценарій розвитку подій на Донбасі і як Україна має звільняти окуповані території.

«У нас все можливе, тому що ми пережили 2014 рік, коли ніхто не сподівався, що Росія перетне червону межу та розпочне і анексію нашої території, і прямі бойові дії з нами. Тому я нічого не виключаю на даному етапі. Ситуація там серйозна, тому що менталітет в населення з кожним днем змінюється, на жаль, не в кращий бік для України. Ті особи, які асоціювали себе з Україною, трималися до останнього часу, але вони поступово практично усі виїхали. Переважно там лишилося місцеве населення, яке або не в змозі, або є відвертими противниками України на тих територіях. І ми маємо вже частково покоління молодих людей, які уже себе фактично не асоціюють з Україною. Частина з них вже пройшли бойову підготовку. Ментально ми втрачаємо з кожним днем ту територію», - заявив ексзаступник голови СБУ.

Читайте також: Росії доведеться вступити в новий формат — експерт про переговори щодо Донбасу

Він також розповів, які є ключові точки в ОРДЛО, над якими має встановити контроль Україна, щоб повернути свої території.

«Це надзвичайно складна територія, тому що там переважає міський конгломерат. Щоб опанувати цю територію, потрібні кинжальні удари в обхід цих міст і перекриття транспортних артерій. Найкраще, на мою думку, це прохід вздовж кордону, взяття кордону на контроль. Якщо це військове угрупування, яке там (в ОРДЛО – ред.) знаходиться, побачить, що їх відрізають від баз постачання, а вони від них повністю залежні, думаю, перевага буде за Україною, вони просто будуть відступати», - заявив Ягун.    

Читайте також: "Путін зневажає слабких": ексміністр розповів, як повернути Крим і Донбас

Раніше перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи може Володимир Зеленський зустрітися з Володимиром Путіним.

Джерело Україна 24 Теги