"Один із пріоритетів Зеленського": "слуга народу" розповів про терміни гучного нововведення

Федір Веніславський розповів про особливості електронного судочинства

"Один із пріоритетів Зеленського": "слуга народу" розповів про терміни гучного нововведення

В "Слузі народу" розповіли, що "суд у смартфоні" може з'явитися до кінця року. Він технічно готовий, зараз чекають законодавчого врегулювання.

Нардеп зі "Слуги народу", представник президента в КСУ Федір Веніславський розповів подробиці про електронне судочинство в ефірі програми "Сьогодні. Ввечері".

"У нас поки немає закону, який би регулював цю сферу. Є пілотні проєкти, які вже дозволяють задіяти елементи електронного судочинства. За великим рахунком, суд у смартфоні вже і так має певні елементи та застосовується відповідно до Кримінально-процесуального кодексу, Кодексу господарського судочинства, оскільки дозволяється відеоконференція, відеозв'язок.

Це потрібно розширити, дати можливість електронної подачі заяв, отримання копій судових рішень в електронному вигляді — тобто мінімізувати особистий контакт заявника з будь-якими чиновниками судової влади. Це буде потужним антикорупційним елементом", — сказав він.

Читайте також: Чиновники більше не зможуть вимагати штамп — міністр про нову електронну послугу

Веніславський пояснив, як буде забезпечуватися безпека даних.

"Держава і державна служба захисту зв'язку та інформації наразі мають певні алгоритми, які можуть... ну, не повністю усунути, так говорити поки занадто оптимістично, але істотно мінімізувати протиправні втручання. Розробки ці у нас є, я думаю, вони будуть вдосконалюватися. Я не бачу ніяких проблем, тим більше будуть цифрові підписи ідентифікувати користувачів цих інформаційних систем доступу до правосуддя", — сказав він.

Депутат додав, що оскільки президент Володимир Зеленський на Форумі "Україна 2030" назвав суд у смартфоні одним із пріоритетів, найімовірніше, необхідні законопроєкти будуть зареєстровані на поточній парламентській сесії, і цілком ймовірно, що будуть розглянуті на початку осені.

Раніше експерт з кібербезпеки Віталій Якушев пояснив, чи можна блокувати сайти й Telegram-канали за рішенням суду.

Джерело Україна 24 Теги