Скандал у КСУ: у Зеленського прояснили долю звільнених суддів

Представник президента в КСУ наполягає, що Зеленський діяв у рамках своїх повноважень

Скандал у КСУ: у Зеленського прояснили долю звільнених суддів

Судді Конституційного суду Олександр Тупицький і Олександр Касмінін після того, як президент Володимир Зеленський скасував укази про їхнє призначення, втратили всі свої повноваження, а також право на довічне забезпечення.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" представник президента Володимира Зеленського в КСУ, народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський.

"Відсьогодні ці двоє суддів КСУ втратили статус судді, тобто вони вже не мають взагалі ніяких повноважень, вони є звичайними громадянами України. А Конституція України гарантує для кожного, хто вважає, що його права порушені незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю органів влади, діяти в судовому порядку. На сьогодні судом першої інстанції у справах щодо оскарження указів президента є Верховний суд. Якщо хтось хоче оскаржити на предмет конституційності, суб'єкт також може звернутися до КСУ", - сказав "слуга народу".

Читайте також: Троє суддів КСУ опинилися в центрі скандалу через житло у Конча-Заспі: подробиці

Веніславський підкреслив, що Зеленський діяв у рамках своїх конституційних повноважень.

"Скасування актів, які були видані президентами, зокрема і попередніми, не є чимось екстраординарним. Попередні президенти також скасовували укази своїх попередників. Підстав сумніватися в законності або конституційності таких указів у мене немає", - заявив нардеп.

Як пояснив представник президента, судді не скористалися своїм правом на відставку - "в такому випадку вони б зберегли в повному обсязі своє довічне забезпечення як судді КСУ".

"Вони визнані такими, що втратили статус суддів. Говорити про те, що вони мають право на отримання довічного утримання як судді КСУ, немає підстав", - додав він.

Читайте також: "Не подобається – є суд": в "Слузі народу" відповіли скандальному голові КСУ

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду. Олександра Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману. 19 січня Тупицькому повідомили про підозру і не пустили його на роботу в КСУ.

27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького й Олександра Касмініна суддями КСУ.