Ляшко про імпорт електроенергії: "Москва диктуватиме нам умови"

"Українські станції стоять, українські шахти збанкрутували", - заявив Ляшко

Ляшко про імпорт електроенергії: "Москва диктуватиме нам умови"

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі програми «Час Голованова» на телеканалі «Україна 24» обурився факту імпорту в Україну російської та білоруської електроенергії.

«Це грабіжники. Мене за те, що вони імпортують російську електрику, в тюрму хотіли посадити по вигаданому звинуваченню. Відкрили шлюзи для російської та білоруської енергетики, фактично знищуючи українську енергонезалежність. А мене за те, що Радикальна партія бореться проти цього злочину, в тюрму хотіли посадити. А тепер вони собі вдвічі зарплати попіднімали – за те, що російська електрика іде в Україну. Українські станції стоять, українські шахти збанкрутували, а чиновники собі вдвічі зарплати попіднімали», - заявив Ляшко.

Читайте також: "Підтримуємо енергетиків Росії та Білорусі": нардеп про імпорт електроенергії

Він наголосив, що в даній ситуації уряд є абсолютно бездіяльним.

«Але це його пряма компетенція - він зобов’язаний захистити національні інтереси, заборонити російський і білоруський імпорт, захистити робочі місця українців, відновити справедливість у питанні захисту праці, щоб чиновники не отримували космічні зарплати за те, що фактично знищують українську енергонезалежність. А уряд мовчить, парламент мовчить, чому? Це кругова порука, значить, вони всі задіяні у цьому грабежі, у цих корупційних схемах, які знищують українську енергетику, національну безпеку. Їхня політика повертає Україну в енергетичну залежність від Росії. Це злочин. Це означає, що Москва диктуватиме нам політичні умови», - зазначив політик.

Читайте також: Загроза для енергобезпеки України: в НАНУ запропонували вихід

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії до України здійснювався з жовтня 2019 до березня 2020 року, після чого був припинений. Всього Україна закупила понад 1 млрд кВт-год електроенергії. Імпорт електроенергії став причиною масштабної кризи на енергоринку і збитків українських енергокомпаній.

1 лютого 2021 року стало відомо, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії.

Джерело Україна 24 Теги